Offshore podnikání je legitimní nejenom cesta k daňové optimalizaci

Štítky: , ,

Primární důvod pro zakládání offshore společností v daňových rájích je snaha o využití příznivějšího systému zdanění, než jaký nabízí domácí systém, tedy o daňovou optimalizaci. Není to ale jediný důvod pro zakládání offshore společností. Offshore destinace nabízejí daleko širší možnosti využití.

Prvním a nejstarším důvodem je skutečně daňová optimalizace a plánování. Offshore společnost založená za tímto účelem je řádně založenou, registrovanou a aktivní firmou, má IČ, sídlo, jednatele a zapsané předměty podnikání; může naprosto legálně poskytovat služby českým firmám, na což sepisuje smlouvy a vystavuje faktury v Kč nebo cizích měnách. Země, kde se tyto společnosti zakládají, nedaní dividendy ani zisk rozdělený společníkům a zároveň mají i dvojstranné dohody s ČR o zamezení dvojího zdanění, takže ČR vyplácení dividend a zisků s.r.o. zdanit 15% nemůže.

Dalším oblíbeným důvodem pro zakládání offshore firem je mezinárodní obchod se zbožím. V rámci řízení logistiky a managementu se v tomto odvětví velmi dobře uplatní možnost daňové optimalizace a to i při využití bezcelních zón a pásem. Typickým příkladem je zapojení offshore firmy mezi dodavatele a odběratele zboží a přenesení určité části zisku na tuto společnost.

Velmi vyhledávané jsou offshore společnosti také pro udržení anonymity vlastnictví. Pro to se hodí offshorová společnost kombinovaná se službou nominovaných jednatelů či ředitelů – zaručí pravému majiteli plnou anonymitu vlastnictví a zároveň plnou kontrolu nad majetkem.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>