Podnikat v oblasti HW a SW ?

Štítky: ,

Měl bych takový záměr na podnikání.Vše kolem PC a to hlavní by bylo čištění počítače od nečistot,prachu atd. Mám asi patnáctileté zkušenosti s PC a taky HW a SW.Sestavil jsem nespočet počítačů na míru.Instalace softwaru,driveru,…
Dělal jsem to hlavně známým a v rodině prakticky zadarmo.A stále mě baví kolem počítačů vše.Přišel jsem o práci,dělal jsem truhlařinu,chtěl jsem kvalitu né kvantitu.Tak jsme se rozešli.Truhlařinu bych taky zvládnul,prostory by byly.
Jen peníze a zakázky.Ale v Ostravě jich je už hodně. Tak snad mi někdo poradí nebo napíše názor na ty počítače.
Jednalo by se vlastně úplně vše kolem PC.
Děkuji. Marek Jurča jur.mar@seznam.cz

Počet komentářů: 2

 

Michael Nedvěd

1.9.2011

Zdravím, nápad mě s kamarádem také napadl. Je to takové rozpracované a nijaké. Chtěli bychom dělat služby pro lidi, máme udělané ceníky, celkem slušné ceny (jsme studenti). Zajímá mě názor na služby.

 

Nápad k podnikání dobrý,avšak najít místo, kde bude o to zájem a reklamu....

2.2.2012

Nápad je to dobrý,odhaduji, že jsi na Ostravsku. V Praze by si našel uplatnění, vzít si ubytovnu a podnikat.Chtělo by to MHD průkazku, dostaneš se všude MHD, ale musí lidi o Tobě vědět.  Někdy zabírají i lístečky s č.t. někdy sloupech. Sám jsem měl už dávno ZX Syclear, Quaderno, Toshibu malou a podobně.Někdy jsem jel v autobuse se studentem  který mluvil o hartwearu a jak si sám dělá klávesnici,pomocí folie a pod. Dnes jsou naši IT tak sfafrněný, že místo toho, aby se pohráli s věcí, vymění celý díl, nebo vyřadí celý přístroj.Šel jsem do Canonu s přenosnou tiskárnou, která mně dříve sloužila výborně. Jelikož stála asi 10 let přestala fungovat. Odmítli mně až když jsem jim řekl něco o důchodci a lidech co nemají na nový přístroj prohlásili, že se pokusí s tím něco udělat.Čekám ale na telefon zda to bude.
Protože obnovuji od roku 1980 vybavení PC a podobně, mám malou sbírku přístrojů,které jsem používal.Někde jsem slyšel, že když se byť staré PC propojí, že se získá zvýšení kapacity systému.Není sice problém napojit periferní Hrdisk, kde je kapacita 1000 GB, ale stojí za to si s tím pohrát. Je hodně lidí, kteří ještě nemají toto vybavení, ani internet a rádi by si to pořídili.Jsou místa, kde se odkládají staré PC a NTB, jen je repasovat a za menší obnos poskytnout potřebným a nabídnout servis.
Nápad je to dobrý.Hodně úspěchů přeji.H

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>