Lukáš Kruntorád, IT specialista

"Zajímavý rozhovor se specialistou přes webové stránky, marketing a správu IT služeb"

V následujícím rozhovoru jsme pro Vás vyzpovídali IT specialistu Lukáše Kruntoráda, který firmám pomáhá zejména s tvorbou webové prezentace, online marketingem a správou IT a vypadá to podle výsledků jeho práce, že ví, co dělá. Posuďte sami…

Dobrý den Lukáši, chceme se na začátek zeptat, v kolika letech jste si vydělal své první peníze?

První peníze jsem si vydělal ve 14 letech.

Za co to bylo?

Za brigádu v autobazaru, kde jsem čistil a leštil automobily.

Jak Vás napadlo, že budete podnikat?

Ve chvíli, kdy jsem se seznámil s knížkou HTML pro začátečníky a dohodnul jsem se s majitelem autobazaru, kde jsem měl brigádu, že mu vytvořím webové stránky.

Jak jste se dostal k podnikání ve Vašem oboru?

Přišlo to celkem samo. Kamarád mého táty se na mě obrátil, jestli mu nevytvořím webové stránky pro jeho firmu a nabídl mi za to první peníze.

Co Vás přimělo začít nabízet služby touto formou?

Pracuji online, musím být online. To je takové moje motto. Snažím se být vidět všude, kde mohou být potenciální klienti. Internet používá dneska téměř každý, takže není až tak těžké se prosadit. Více informací můžete nalézt na itend.cz.

lukas_web-1Jaké jsou vaše vize do budoucna?

Spravovat IT služby velkým firmám a pomoc jim tak ušetřit stovky tisíc ročně. Vlastní IT oddělení má svoje výhody, ale ve výsledku je jeho provoz velmi náročný.

Plánujete dlouhodobě nebo se řídíte pouze podle aktuální situace?

Ano, plánuji dlouhodobě. Ovšem v IT je to občas oříšek zvlášť při aktuálním rozviji nových technologií, které lze používat ke své činnosti.

Chcete rozšířit své podnikání do zahraničí? (Pokud ještě není)

Částečně už do zahraničí služby prodáváme. Není to aktivní, ale něco se děje. Dá se říct, že do budoucna se chceme zaměřovat primárně pouze na zahraničí.

Sledujete aktuální vývojové trendy na trhu ve svém oboru?

Ano.

Hodnotíte pravidelně pozici své firmy mezi konkurencí?

Zatím ne, jako firma působíme chvíli a proto jsme mezi konkurencí na začátku. Ovšem už máme vybudované základy svého jména a konkurence o nás ví.

Máte nějaký podnikatelský vzor, ať už současný nebo minulý, český nebo zahraniční?

Možná tvůrce Facebooku Mark Zuckerberg.

Děkujeme za rozhovor…

Také děkuji a těším se na viděnou.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>