Chytré zrcadlo

Štítky: , ,

Max inženýr z Googlu, chtěl jenom trochu chytřejší zrcadlo. Objednal obyčejný displej, obyčejné poloprůsvitné zrcadlo, PC stick běžící na OS Android, napsal obyčejnou aplikaci, vše to dal dohromady a výsledek byl úchvatný. Zrcadlo zobrazuje aktuální počasí, předpověď počasí, aktuální zprávy, datum a čas.

Poloprůhledné zrcadlo, stejně tak dobře odráží světlo jako zrcadlo normální, ale navíc i propouští světlo z druhé strany, díky čemuž za ním může být umístěný display. Až na pár nadšenců to ještě nikdo zatím nezrealizoval a nikde se nic takového nedá koupit. Při větší výrobě lze polotovary objednat z Asie za hubičku. Dodavatel zrcadel ideálně česká firma. Zbývá pouze vyvinout „user friendly“ aplikace, které uspějí svoji rozmanitostí na trhu a možnosti jsou nepředstavitelné. Uplatnění v domácnostech, v případě přehrání videí i jako reklamní plochy pro firmy (obchodní centra, obchody s oblečením…).

Pokud budeme mluvit o vizích. Přidáním dotykového povrchu nebo zabudování kamerové čočky, reproduktoru, mikrofonu… hranice jsou až tam, kde končí možnosti průměrných smartphonů. Vše je o rozhraních, které vytvoříme.

Hledám partnera investora, který má zájem vybudovat stabilní podnik.

Bc. Tomáš Vavřinka

e-mail: tomas.vavrinka@seznam.cz

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>