Hledám prostory a investora pro novou truhlářskou dílnu

Štítky: , , ,

Dobry den

Plánuji zřídit novou truhlářskou dílnu v Ostrově u Karlových Varů, kde bydlím, případně v okolí. Momentálně hledám vhodné prostory, následně vhodné financováni mého projektu. Budu rád, kdybychom se mohli spojit, za každou radu budu vděčný.

Dílnu bych rad otevřel začátkem roku 2023. Předpokládaná plocha pronajatých prostor bude cca 225 m². Předpokládaná částka potřebná pro zainvestování celého vybaveni postupně narůstá a momentálně se pohybuje kolem 1 500 000 kč.

Plánuji se zaměřit na truhlářskou výrobu hlavně z masivního dřeva s použitím aglomerovaných dřevěných materiálů jako doplňků – např. jako výplň rámů dvířek apod.

Financováni hodlám použít na vybavení dílny stroji odpovídající kvality. Ne všichni vědí, ze truhlařina je nejdražší řemeslo a nejvíc náročně na kvalitu a preciznost příslušenství.

Dovolím si uvést několik důvodů, proč je dobré, aby nova truhlářská dílna vznikla:

–    Navýšeni kapacity zakázkové truhlářské výroby v regionu. Je známo, ze (zejména ti šikovní) truhláři nestíhají uspokojit poptávku trhu s individuálními řešeními dřevěného nábytku a vybaveni.
–    Vysoka míra individualizace.
o    Doba Industrializace 4.0 nese s sebou řadu nových možností individualizace konečného výrobku. Ať už se jedná o individualizaci rozměrů, provedeni či funkcionality, dnešní výpočetní technika je už dostupná i malým podnikatelům.
–    Moderní provedeni truhlářské dílny s ohledem na prostor, čistotu a bezpečnost.
o    Takto uspořádaná dílna otevírá další příležitost umožnit široké veřejnosti náhled do zákulisí tohoto řemesla např. formou truhlářských kurzů.
o    Moje dílna bude vhodná a bezpečná i pro učně truhlářského oboru, ale také pro studenty výpočetních oborů. Plánuji navázat spolupráci se školami v karlovarském kraji.
–    Ekologické smýšlení otevírá dveře i k lidem podobně založeným. Už nyní mám široké zkušenosti ze zpracováváním logistického jednorázového materiálu jako např. jednorázové palety. Často místo pokácet celý strom kvůli jednomu výrobku by stačilo znovu použít materiál, který by jinak skončil na skládce nebo v kotli.
–    Hospodaření s odpadem z truhlářské výroby.
o    Piliny lze snadno zpracovat jako biomasu, pelety nebo výstelku pro domácí zvířata. Podle mého názoru existuje cesta, jak 100 % využít dřevěný odpad. Existuje řada dodavatelů materiálů jak ekologických, tak balených do recyklovatelných obalů. Odpad generovaný mou truhlářskou dílnou bude minimální.
–    Do budoucna se chci zaměřit na inovace – např. doposud nevyzkoušené způsoby ohýbaní dřeva, šetrného sušení řeziva nebo tzv „postaření“ dřeva nikoliv chemickou cestou, ale právě přírodním – kontrolovaným použitím správných dřevokazných houbových monokultur.

Krátce k mé osobě. V ČR žiji od roku 1998. Celou karieru jsem působil v logistice. Postupně jsem se vypracoval na vedoucí místa logistického managementu. K dřevu jsem měl celý život blízko, během víkendů jsem si vždy tzv. “čistil“ hlavu výrobou dřevěného nábytku. Převážně z palet. Jako logisticky vedoucí jsem měl takřka neomezený přístup k jednorázovým paletám.

Časem ve mě dozrála myšlenka, proč se nezačít živit tím, čím si o víkendech čistím hlavu. Proto jsem nastoupil a úspěšně absolvoval 3leté učiliště v oboru Truhlář v Sokolově. Po dokončeni vzdělání je přirozeným krokem zřízení truhlářské dílny.

S pozdravem / with regards / mit freundlichen Grüßen

Wojciech Korzuchowski

Kontakt:

tel.:
+420 739 244 459
+49 1573 6073027

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>