Jak oslovit specifickou skupinu zákazníku

od uživatele Roman :
Moje manželka, umí kreslit respektive překreslovat dětské pohádkové motivy na stěny. Nakreslila již několik velkých obrázků do dětských pokojíčků. Umí kreslit překreslit jakýkoliv námět od krtečků až po složitější kresby Spidermanna a další. Velikost obrázků dělá až 3×3 metry, vytvoření ji zabere cca jeden až dva dny (podle velikosti).

Chěl bych ji pomoct rozjet podnikání, nebo spíše přívýdělek v této činnosti. Přemýšlím, jaký nejvhodnější typ reklamy na její služby použít, tak aby byly minimální náklady.

Otázky, které bych chtěl pomoct zodpovědět :

1,Jakou cenu podle Vás za uvedené obrázky může účtovat ?
2.Mam použít reklamu v novinách, letáky, či ji vytvořit web ?
3,V případě webu, napadá Vás nějaká vhodná doména pro prezentaci uvedeného záměru ?

děkuji za pomoc a Váš názor
Roman

Počet komentářů: 14

 

welch

11.7.2008

Podle mně je jednoznačně nejvýhodnější použít internet a SEO, otaázkou je vhodná kombinace použití klíčových slov.

 

Markéta

19.7.2008

Záleží na ceně 3 tisíce max

 

Markéta

19.7.2008

Ještě mně napadá, dát reklamu do mateřských školek to je ta pravá cílená skupina.
M.

 

Helin

25.7.2008

Výbornej nápad ! Když je manželka tak šikovná, měla by toho využít, určitě nebude o zájemce nouze – kdybych to přednesla našemu malýmu, už teď by měla zájemce 😉

 

fghfgj

2.8.2008

nechci nejak rejpat jen me pri cteni clanku ihned napadlo slovo….legalnost.

 

Martin Ch.

12.8.2008

Dobrý den,
je to určitě perfektní nápad na podnikání. Myslím, že lidé by byli ochotni vynaložit na takovou výzdobu tak 2-5tis. Kč.
Otázka autorských práv je jistě otázkou zásadní, protože při podnikání tohoto druhu by to mohlo mít docela nepříjemné trestně-právní konotace. A myslím, že tuto otázku se Vám uspokojivě vyřešit nepodaří. Protože kupovat ta práva bude tak složité a drahé, že se ta agenda nevyplatí.
Pokud by však byla výmalba originálním výtvorem, tak by to jistě mělo velkou šanci na dobrý úspěch.
Určitě má smysl to prezentovat na internetu formou webových stránek, možná nějakého článku na ženských serverech. A pak má smysl se určitě spojit s malíři pokojů a udělat si z nich zprostředkovatele. Protože ti jsou v přímém kontaktu s potencionálními zákazníky a zákaznice by na takové doporučení určitě daly a mělo by velkou váhu.
Co se týče právního rámce, tak toto by asi nebyl problém provozovat jako živnost ev. s nějakým malým pojištěním pro případ, že by se nějaká ta kresbička nepovedla podle přání zadavatelů a pokoj by se musel celý přemalovat.
Přeji tedy hodně štěstí s tímto plánem. Pokud bydlíte v Praze, je z půlky vyhráno. Pokud na Severní Moravě nebo u Mostu, tak to bude trošku horší. Ale auto je řešením každé vzdálenosti.

 

David Maralík

30.8.2008

Dobrý den,
zajímavý nápad určitě, 5tisKč by podle mne byla základní částka (podle kvality obrazů), ovšem legálnost opravdu problém. Nejvhodnější prezentace www stránky + „články na míru“.
Mé hodnocení šance na úspěch: pokud vyřešíte problémy s legálností (např. originálními obrázky – spiderman taky může mít trošku jinou barvu a střih oblečení), tak dávám 85%

 

Mira

25.9.2008

Ahoj, je to velmi zajímavý nápad. Shodou okolností mám známého, který dělá něco podobného. Dělá to jen jako přivýdělek, ne na ŽL ne nějaký pracovní poměr. Nic nedaní ale také nemá reklamu. Maluje na základě referencí od lidí, co si nechali něco namalovat. Vyplácet se nechává dle rozlohy, složitosti a samozřejmě doby, které se štětcem strávil. Rozhodně si myslím, že za obraz 3×3 metry inkasuje min. 2 tisíce+náklady na barvy. Držim palce, ať Vám to vyjde…

 

Bára

16.11.2008

Dobrý den.
Možná by také stálo vyrobit (vytisknout) si letáky a oběhnout pár satelitů, kde bydlí hodně mladých rodin s dětmi. Nebo starší lidi, kteří jsou již babičky a dědečkové. Poté si udělat vlastní web a zkusit dát inzerát např. do Annonce. Nebo nějakých místních inzertních novin.

 

Martin

17.3.2009

Dobrý den,
měl bych pro Vás možná zajímavou formu reklamy a možnost spolupráce. V případě zájmu mě kontaktujte na mail. Přiblížím svou myšlenku.

Děkuji

 

Martin

17.3.2009

Dobrý den,
měl bych pro Vás možná zajímavou formu reklamy a možnost spolupráce. V případě zájmu mě kontaktujte na mail. Přiblížím svou myšlenku.

Děkuji (bohac.martin@seznam.cz)

 

Lukas

2.9.2009

Dobry den,

dle meho nazoru, originalni napad reklamu nepotrebuje, ten si hleda sve zakazniky sam predeslych spokojenych zakazniku, pak li ze ne, je to skvar a trh je timdle presicen.

S pozdravem Lukas

 

Roman

14.9.2009

ahoj,ak by ste sa rozhodli pre reklamu formou webovej stránky, môžem Vám s tým pomôcť. Sme mladá firma tvoriaca web stránky, zaujmeme cenou a kvalitou. Sama mám umelecké sklony a maľujem, takže viem pochopiť zvláštnosť a jedinečnosť takejto stránky…plus ústna reklama. Tá je snáď najdoležitejsia.
porozmýšlajte info@spisweb.sk

PS. často spolupracujeme s Ceskom

 

Martin

11.3.2010

Dobrý den pane Romane,otázka autorských práv je opravdu tzv."obšajstlich"jak psal pan Martin Chamr-zabívám se mimo jiné grafikou,malbou apod.a mám na kontě již řadu maleb na zdi a fasády na různých místech a objektech.Pokud by jste měli zájem o nějaké motivy,jsem ochoten se s Vámi dohodnout a určitě by nešlo o statisícové platby za autorská práva.Pokud chcete ozvěte se mi na mimoprostor@email.cz  přeji krásný den Martin 

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>