Nápad na podnikání – hledání partnera

 

Dobrý den,

 

hledám společníka pro zahájení výroby a distribuce nového výrobku, kterým je cestovní lopatka na úklid exkrementů při venčení domácích mazlíčků.

 

Lopatka se skládá ze tří základních částí, kterými jsou čepel, rukojeť a jezdec. Čepel je vyrobena z pružného materiálu, představuji si plastovou fólii. Tato čepel je vsazena do duté rukojeti a spojena s jezdcem. Jednoduchým pohybem jezdcem z jednoho konce rukojeti na druhý dochází k zasouvání, nebo vysouvání čepele z/do rukojeti. Při tomto vysunutí není třeba vyvinout žádnou extrémní sílu, ovládání je jednoduché a obsluhující osoba je chráněná před znečištěním. Navíc je lopatka velice malá a lehká. Mám vyrobený plně funkční prototyp, na kterém jsem vyzkoušel funkčnost celé koncepce takovéto lopatky. Předpokládám, že lopatku bude většina potencionálních uživatelů používat k odstranění znečišťujícího "produktu" na místo, kde nebude obtěžovat ostatní občany. Mám ještě v plánu rozšíření o různá pouzdra, nebo funkční nástavce, ale to bych rád řešil až s partnerem.

 

Čepel a jezdec by se měli vyrábět z plastu, rukojeť bude hliníková (ale může být taktéž plastová). Náklady na výrobu těchto dílů mám předběžně stanoveny takto:

čepel – 10Kč

jezdec – 15Kč

rukojeť – 40Kč

další komponenty (šrouby, matice, podložky, zátka) – 35Kč

Výrobní náklady na celou lopatku včetně balení a dopravy budou tedy odhadem 120Kč včetně DPH.

 

Jedná se o náklady pouze na samotnou lopatku, ještě bych rád vytvořil nějaká pouzdra, do kterých by byla lopatka umístěna při nošení. Cena takového plastového pouzdra by měla být do 40Kč. Tyto náklady jsou počítány orientačně, ve skutečnosti při skutečných cenových nabídkách předpokládám skutečné ceny nižší. Pro investici je potřeba počítat hlavně s náklady na výrobu forem pro vystřikování plastů. Tyto formy budou muset být vyrobeny pro díly Jezdec a případně i pouzdro. Náklady na formu pro jezdec odhaduji na cca. 300.000Kč, náklady na formu pro pouzdro odhaduji na 500.000Kč. Čepel nemusí být vyráběna vstřikováním, může se vyrábět střiháním (sekáním) z existujících fólií. Investice může být ve dvou variantách – buď přímá investice na výrobu forem a po té odběr výlisků od dodavatele za výrobní cenu, nebo garance odběru určitého počtu výlisků za rok a odběr výlisků od dodavatele za cenu navýšenou o rozpočítanou cenu forem.

 

Návratnost investice při prodeji sjednaného množství kusů je 1 rok (předpoklad potřebného minimálního prodaného množství je 30.000ks), ochranná práva na lopatku jsou platná pro cca. 140 zemí světa, ve kterých je možné lopatky prodávat. Během tří let bude potřeba vybrat z těchto zemí jen ty perspektivní.

 

Partnerství by bylo rozděleno tak, že bych měl na starosti výrobu buď některých částí, nebo i celé lopatky a pouzder a dále bych měl na starosti konstrukci, vývoj a dál budu vlastníkem ochranných práv na konstrukci lopatky a budu se o ně starat. Partner by se měl postarat o garanci k zahájení výroby, buď formou přímé investice do forem, nebo garancí odběru určitých počtů výrobků a dále bude mít na starosti prodej. Podíl na zisku bude v takovém případě rozdělen 50:50. O skutečném rozdělení povinností, pravomocí a podílů bude možné jednat.

 

Doufám, že se mi podaří najít partnera s dostatečným finančním a obchodním zázemím a s vírou v úspěch nabízeného produktu.

 

S pozdravem

Jan Nejedlý ml.

jannejedly@tiscali.cz

Počet komentářů: 2

 

Doplnění kontaktu

26.3.2013

V případě zájmu o spolupráci mne prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: jannejedly@tiscali.cz. Děkuji.

 

Nesmysl

30.3.2013

Absolutní nesmysl 🙂
Proč se používají jednorázové potřeby pro takovéto účely? Po jednom použití smrdí…pokaždé to mýt a kdesi, cosi. Fuj. Nereálné jsou i Vaše rozpočty, je evidentní, že nevíte nic o zahraniční výrobě. Hloupost. 

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>