Oprava ON-LINE

 

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit!

Podnikám, jsem opravář elektrospotřebičů pro domácnost. Přemýšlím, že bych zavedl tzv. opravu ON-LINE (hlavně tzv. bílé elektro, ale později bych to rozšiřoval i na další řemesla). Ve svém oboru pracuji už přes 30 let a za tu dobu jsem zjistil, že jsem schopen opravit některé závady tzv. po telefonu. Samozřejmě pokud se jedná o jednodušší závady (např. pračka nenapouští, nevypouští, nejdou otevřít dveře pračky atd. …..co mám dělat?) Služby jsou drahé a možná by někdo takovouto pomoc uvítal. Součástí této služby by bylo možné (pokud by si na opravu někdo netroufal, byla složitější nebo vyžadovala nějaké součástky) si objednat expres servis. Službu by bylo možné objednat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy v odpoledních hodinách popř. o víkendu, aby se event. zákazník nemusel uvolňovat z práce. Dovedu si představit, když se o víkendu třeba pere, prádlo je v pračce a pračka neběží, jak je to nepříjemné (nezbývalo než čekat na prac. týden a oprava je třeba až za několik dní). Na k tomu určených webových stránkách by bylo možné presentovat závady a následně by se pak uživatelům dostalo odpovědi, jak si sám pomoci, event. by bylo možno vznést požadavek na opravu (písemně, nebo telefonicky). Vím, že tato služba by byla velmi náročná časově a nevím (v případě zájmu) jakou část území bych byl schopen svými silami pokrýt, proto bych se nejdříve rád ujistil, jestli by byl o opravu ON-LINE zájem?

Sočástí webových stránek pro poradenskou činnost a specializovaný servis by byla také možnost

1) registrace členů různých profesí, kteří by se chtěli na opravě ON-LINE podílet svými schopnostmi a za

2) registrace v tzv. EXKLUSIVNÍM KLUBU PODNIKATELU. Tam by se sdružovali stávající, ale i začínající podnikatelé různých profesí, kteří by si mohli vzájemně pomáhat. Někdo má třeba spoustu podnikatelských nápadů a nemá třeba výrobní zkušenosti, prostředy a kapacity. Někdo zas má výropní prostředky (stroje zažízení, zkušenosti) a nemá zas co vyrábět. Někdo jiný zas má třeba podnikatelské prostory a neví co v nich dělat nebo vyrábět. A někdo by třeba zas rád investoval do dobrého podnikatelského nápadu. Jiný zas má velkou chuť podnikat a neví co dělat. Mohli by se tam (v uzavřené společnosti) konzultovat různé podnikatelsté nápady, nabízet spolupráce apod. Třeba by zde našla práci i spousta nezaměstnaných! Co na to říkáte, nebylo by to zajímavé?

 

Než bych vytvořil tyto speciální webové stránky mohli bychom si na toto téma pohovořit třeba na adrese jos.jerabek@seznam.cz , co myslíte?

Počet komentářů: 5

 

výborný produkt

17.5.2012

zdravím vás, váše nabídka je fantastická. Pokud budete ochotný zadarmo (a odborně) konzultovat po telefonu závady, je skoro jisté, že bude dost domácností, které tuto nabídku využijí. pokud ani po konzultaci nedojde k odstranění závady, je velká pravděpodobnost, že využijí váš expres servis (kde si můžete za rychlost účtovat vyšší cenu). Moje doporučení: jednoduchý web s názvem např "poruchy spotřebičů.cz", registrovat do seznam.cz (aby vás našli), na stránku uvést konečné ceny – co je zdarma, co za příplatek, kolik stojí běžné opravy – uvést příklady. Návody na samoopravy tam uvádět nemusíte, spíš by stačil nějaký formulář na diagnostiku závady, aby jste se zorientoval. Hodně štěstí!

 

R

22.5.2012

To je naprosto úžasný nápad, rozhodně ho zrealizujte!

 

Oprava On-Line

12.6.2012

Výborný   napad    sem   začinajici podnikatel   a   chtěl  bych dotoho  jit   svámy     odepište   /   podminky /

 

spolupráce

16.7.2012

Dobrý den
Tento nápad semi nelíbi. Dát návod zákaznikovi na samoopravu může zapříčinit ještě větší škody spotřebiče než sou. Navíc ne každý má potřebné nářadi a je tak zručný aby mohl opravu provést a telefon není taky zadarmo. Rád bych taky začal podnikat ale jak bylo zde řečeno někdo má stroj jiný zase prostory nebo nápady jako já ale uvítal bych spolupráci. jofebau@seznam.cz    Olomouc

 

Spolupráce

10.1.2013

Dobrý den,
forma spolupráce kterou popisujete úplně zapadá do této doby (a nejen do této), kdy si musíme pomáhat a to uvedenou formou spolupráce. Souhlasím a jestli něco takového rozjíždíte, chci být při tom. Byl jsem zaměstnán 14 let u firmy – jako vedoucí technik – instalace LAN a napájení 230V…… a najednou konec (,,nediv se a jdi, nejsou peníze"). Žádná zadní vrátka jsem si nedělal, tak kontakty nemám. Začátek nebude jednoduchý, ale snad nezklamu rodinu a zakázky najdu?!
Do nového roku všem hodně zdraví a práce přeje
Honza z Prahy
elektro@wbs.cz

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>