Podnikání BIO rychlé občerstvení se zaměření na prodej výrobků zdravé výživy

od uživatele Martin :

Chtěl bych znát Váš názor na můj záměr – Zřídit rychlé občerstvení se zaměření na prodej výrobků zdravé výživy .

Předmětem podnikání by byla drobná výroba občerstvení pro přímé zákazníky. Jednalo by se převážně o bezmasé produkty s použitím bio surovin a podobných produktů a tomu by odpovídal i způsob výroby (méně tuku apod.). Výroba by probíhala přímo v kamenné provozovně (plocha do 20 m2).

Příklady výrobků:
tofuburger, šmakoun burger, klasobageta apod.

Zařízení by mělo konkurovat zejména zejména malým prodejcům hot dogů a rychlého občerstvení.
Předpokládáný objem výroby cca 60 – 80 ks za den v průměrné ceně kolem 50 Kč.

Vím, že nic takového v ČR není, má to dle Vás šansi na úspěch ?

děkuji za Váš názor
Martin

Počet komentářů: 9

 

welch

5.7.2008

Můj osobní názor je, rozhodně ano. K této odpovědi mně vedou dvě reálné skutečnosti :
1.BIO cokoliv má dnes zelenou a budoucnost
2.Tenhle nápad v ČR dle mých informací nikdo ještě nerealizoval – takže nulová konkurence.

Martine, nezbývá než skočit a následovat svůj sen !

Laďa

 

pepperos

6.7.2008

To je dobry napad. Kdyz to bude spravna lokace a zdravy design obchudku, proc ne. Musis to postavit ale nekde, kde mas potencionalni zakazniky. Malomesto nedoporucuji.
Preji hodne stesti.

 

Markéta

7.7.2008

Musí to klást důraz na původ potravin, jejich ekologické dodavatele. Pokud bych něco takového na městě měla k dispozici, do restaurace by mně již nikdo na „hotovky“ či „minutky“ nedostal.

Markéta

 

patrik

7.8.2008

to neni pravda, také občerstvení existuje, jedna se o yessi café (yessicafe.cz)

 

Lipetka

11.1.2009

No podle mě, i když úplně ne BIO, má dobře propracované / http://www.etno.podsvicnem.eu / Mají oi rozvoz obědu atp.

 

duda

15.2.2009

Nebylo by to špatný, ale jinde než v Praze to moc význam nemá… Mám ráda podobný jídla a uvítala bych to, ale ve městě, kde žiju já by to asi nemělo valnou budoucnost…

 

vasek

24.7.2009

Bio je In ,ale neděl si klamné naděje. Včera jsem byl v Od měli tam párky (bio) stály 55,-kč všechny ingrdience byli Bio dokonce i ty Ečka . na a vedle klasika stejnej poměr masa Eček ,ale jeden rozdíl tu byl a to 20,-kč. Koupil jsem ty levnější to dá rozum. Rád bych tě upozornil ,že jsem přímy zákazník rád jím zdravá jídla a mám zdraví životní styl.
Doporučil bych tě jednu věc pokud máš provozovnu a chceš dělat občerstvení dělej to jako všichni okolo,akorát dej tomu nejakej bonbonek kterej te bude odlišovat. Třeba dělej megahamburgry nebo něco takovýho.Bio potraviny tě zlomí vaz.A ja ti ušetřim spoustu peněz.Na BIO výrobky zemědělci dostávají dotace tak se tomu můžou věnovat ,tobě na hambáče za 60,-nedá nikdo ani korunu.
Byznys něni o zdraví,ale o penězích.
p.s. Bio neznamená zdravé

 

Ota

9.4.2011

Nemá.

 

Bezlepková dieta - celiakie

29.11.2011

Dobrý den. Když už jsme u BIO výživy, mám 3 roky celiakii nebo-li bezlepkovou dietu. V dnešní době hodně ve zprávách ukazují o tom, jak šidí výrobci potravin různé potraviny. Mám nápad zrealizovat "naše" výrobky" jako velkoobchod někde například v Plzeňském kraji. Dnes bohužel přibývá více a více lidí s celiakií a je pro nás méně dostupná "koupě potravin" například někde na výletě. Měla bych zkrátka nápad propagovat tuhle stravu. Je hodně pro nás "nemocné" vše drahé. Tudíž by bylo logické, že když by se daly potraviny rozšířit a výrobci potravin a to od rohlíků po uzeniny by začali dbát na výrobu, je dost možné, že by se naše částky na jídlo zmenšily. Příklad: 1kg mouky pro celiaky stojí cca do 70 – 80,-. Normální běžná cena je cca 8 – 10,-. Měl by někdo zájem mou myšlenku pomoci zrealizovat? Už jsem o tom hodně přemýšlela a nevím, kde a jak začít. Je na to plno věcí, ale já jsem bohužel momentálně na to malý pán. Prosím, pište mi sem své názory, můžete popřípadě na e-mail: Petra.Otysova@seznam.cz nebo volat na tel.číslo 722681616. Další konverzaci a mé plány a představy rozvedu s dotyčnou osobou. Díky moc. Petra

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>