Podnikání e-obchod švadlenka

Štítky: ,

od čtenáře Martin B.

Dobrý den
Mé podnikaní by bych zaměřil na e-obchod z látkami, knoflíky, nitěmi šicími stroji atp… (švadlenka).Rodiče mají malý kamený obchod který kdysi solidně prosperoval a myslím si že starší lidé by  uvítali  z pohodli domova nakupovat co se jim zamane, mohli by si různě projíždet stránky a zboží.
 

Moje představa je že bych prijmal objednávky, ty bych potom balil a rozesílal nějakou zásilkovou službou (PPL nemám zatím přehled o kvalitách zásilkových služeb). Prostory mám celkem slušné. A žádné velké náklady bych zatím nepotřeboval. Stačilo by nakoupit nějaké zboží a udělat slušné stránky z reklamou

Problém vydím v tom že mladé to nezajímá a není to prostě IN takže málo kdo se o to zajima. 🙂 Možná učetnictvý bude ořišek ale toho se zas tak moc nebojím v tomto směru mám nějaké známe které jsou ochotní pomoct a dobře poradit.

Děkuji za přečtení a uvýtam jakokoli kritiku…

Počet komentářů: 4

 

pepperos

31.8.2008

staří lidé nenakupují moc na internetu. Jinak nápad je to zajímavý. Možná by uspěl velkoobchod s popisovanými věcmi.

 

welch

1.9.2008

Pamatuji si v našem městě cca 3 švaldenky před pár lety, dnes už tam není žádná. Pokrok se určitě nezastaví, ale svoji skupinu si to určitě najde. Myslím si, že eshopu s elektronikou jsou desitky, ale kolik je švadlenek ? doporučuji zjistit kolik lidí hledá a jaká klíčová slova k této oblasti a dle toho zkusit tento záměr.

 

Vratislav Boch

27.11.2008

Nebude to fungovat – projdete se mestem a prohlednete si male kramy a zapatrejte v pameti co kde bylo před pul rokem. Velice často vznikne novy kram a za tři měsíce zkrachuje – vznikne malá osobní tragedie a za dva mesice tam je novy kram s ještě uzkoprofilovejsim sortimentem. Pořád žasnu kde lidé berou peníze na ty minikrámky se sortimentem pro úzkou skupinu lidí na malém měste. Udělejte si detailní rozvahu, spočítejte si poctivě náklady a započítejte i svůj čas který budete muset věnovat – sama sobě si naúčtujte 400kč za hodinu, účetní stojí 2-3 tis. mesicne, to je jedno ze vam to ted nekdo bude delat zadarmo ale na tom nemuzete stavet podnikani. Pak si stanovte marzi a spocitejte kolik musite prodat – asi Vas to dost vystrasi ale pokud prodate mene jste v minusu. Pokud nebudete pocitat s naklady jako je Vas cas a podobne tak Vase podnikani nebude mit zadny potencial vyvoje, nikdy si nebudete moci dovolit zamestnance budete mit spoustu starosti a nakonec to v lepsim pripade zabalite a zjistite ze nula od nuly posla jen vas to stalo cas. Treba se Vam to nelibi ale mam mnoho vlastnich zkusenosti. Lidi chteji jen to co je pro ne vyhodne a hlavne to co vubec nepotrabuji.

 

PAVEL VALEŠ

7.12.2008

NEMÁTE ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI A TO JE VAŠE MÍNUS. BÝT VÁMI UDĚLÁM SI PRVNĚ OBCHOD A AŽ SE DOSTANU DO OBRAZU JAKÉ ZBOŽÍ NAKUPOVAT A O CO JE ZÁJEM TAK SE PUSTÍM DO TOHOTO PRDLE MĚ DOST VELKÉHO PROJEKTU. UPOZORNUJI VÁS ŽE PRODEJ NA INTERNETU NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA A MUSÍTE POČÍTAT S TÍM ŽE SI NĚKDO NĚCO OBJEDNÁ A PAK VÁM TO VRÁTÍ, NEBO NEVYZVEDNE NEBO TO POŠTA NEDORUČÍ A POD. TAKÉ JE TREND, VESMĚS TO DĚLAJÍ DĚTI, ŽE SI NA KAMARÁDŮV E-MAIL NĚCO OBJEDNAJÍ JEN TAK ZE SRANDY. A TO VŠE SE VÁM VRACÍ A VRACÍ A VRACÍ. VĚŘTE ŽE TO NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA A NA VŠECHNY VÝROBKY JE DVOULETÁ ZÁRUKA. NEVÍM JAK S OPRAVAMI TŘEBA ŠICÍCH STROJŮ BY JSTE TO DĚLALY. ZKUSTE VYMYSLET NĚCO EFEKTIVNĚJŠÍHO.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>