Podnikání s dovozem alkoholu

Štítky: ,

Minulé letní prázdniny jsem se vydal se 7 spolužáky na týdenní výlet do Itálie. Vzali jsme auta a samozřejmě jako správní češi jsme s sebou vzali kolem 200 piv. Když jsme leželi na pláži neustále kolem nás chodili černoši a nabízeli nám padělané hodinky, opasky, kabelky atd., různé náramky, šátky… V tu chvíli jsem si říkal, kdyby prodávali aspoň něco pro mě užitečného. Po chvíli mě napadlo, že bych mohl zkusit prodávat české pivo. Vzal jsem 2čerstvě vychlazené plechovky a vyrazil jsem se slovy: Do you wanna try czech beer? czech beer for sale! a po nekolika metrech jsem obě plechovky zlatopramenu prodal Němcům. ze 2 ? to usmlouvali na 1.5?/kus. Na to že mě plechovka stála asi 11Kč mi to přišlo jako dobrý a snadný výdělek. Přemýšlíme s kamarády, že bychom vzali dodávku a přivezli kolem 1000piv na prodej, zařídili si ubytko v apartmánu cca 100?/týden/os. a prodávali na plážích budvary nebo plzně. S prodejem na pláži by snad neměl být problém, když jsem se bavil s černochama, říkali, že jim policjati zabaví maximálně to, co mají u sebe a že žádné povolení neřeší.Popripade by se dalo prejet do jine destinace. Chtěl bych se zeptat jaké jsou dovozní kvoty pro alkohol do zemi EU, je nutne nejake dalsi povoleni? Zajimal by me i nazor ctenaru na muj napad.
S pozdravem, 
Adam, student VŠE

Počet komentářů: 7

 

Martin

19.3.2009

Nápad dle mého názoru dobrý. Před časem jsem taky uvažoval nad něčím obdobným a to když jsem byl v Chorvatsku, všude plno Čechů, Slováků, Němců. U plážek byl člověk, který ve stánku prodával vařenou kukuřici. Evidentně zakázek moc neměl. Tak jsem si říkal, jak by se asi tomu klukovi vedlo kdyby prodával například české bramboráky.

 

wecker

24.4.2009

napad dobrej, ale ten alkohol je nejak omezenej. Takze kdyby vas s tim chytli tak nevim, nevim… vim ze na osobu je povoleno litr tvrdyho u piva nevim.

 

Honza

11.5.2009

Ne, v EU je povoleno 10 litrů tvrdýho a asi 100 (nebo víc, nepamatuji si přesně) litrů piva na osobu, změnilo se to. Doporučuji to ještě ověřit pro konkrétní stát, ale třeba v Anglii to takhle od roku 2004 platí, samožného mě to překvapilo.
Problém ale je, že někde na alkohol musejí být speciální povolení a na některých místech se vůbec prodávat nesmí. Nevím, jak je to v Itálii, ale pokud byste byli první, kdo by to dělal, garantuji, že policie by to rychle zjistila a vysloužit si několik let natvrdo… Ale třeba v Itálii není rozdíl mezi prodejem alkoholu a jiným (kradeným) zbožím.

 

chiva

29.6.2009

Já myslím že je to super nápad, akorát s tím omezením. Tak ale proč to nezkusit tu v ČR. Rabat daleko menší ale zajet pár kilometrů k nejbližší vodě a je to.

 

Tomcz

21.8.2009

Dobrá zlodějina. Už nám nebudou říkat paštikáři, ale plechovkáři.

 

Benny

2.12.2009

Děkuji moc, vnuknul si mi perfektní nápad, s tím tvým příliš nesouvisí ale při čtení těchto řádků se mi to došlo!

Přeji hodně zdaru!

 

Petr

2.1.2010

Proč ne, kdyby se to nějak ošetřilo, aby to bylo košér.
Zisk sice bude o něco menší díky všem bumážkám, clům a daním, ale aspoň by se tomu dalo říkat podnikání.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>