Podnikani s posilovnou ?

Štítky: ,

Dobrý den,

píši ohledně mého nápadu na zřízení posilovny. Jednalo by se posilovnu,ve které by bylo několik rotopedů,které by později posloužili jako přístroje na spinning. Dále by zde byla posilovací věž a další nezbytně nutné posilovací stroje.Později,při větší navštěvnosti bych chtěl také zakoupit solarium.Město má cca 7tis.obyvatel a do nejbližší posilovny je to zhruba patnáct km.Bohužel se ale neodvažuji odhadnout počet zájemců,kteří by fitness centrum navštěvovalo.Se svým kamarádem by jsme toto chtěli zrealizovat na půl,jak investice,tak rozdělit zisky na polovic.Veškerou dopravu,nákup strojů i úpravy vně jsem schopen si udělat svépomocí či přátel.Bohužel prostory nemám,tak by jsme museli nějaké pronajmout a vytvořit zázemí,jakož jsou šatny,sprchy apod. Ceny vstupného bych chtěl držet při zemi,aby byla posilovna dostupná pro všechny věkové kategorie.děkuji za Vaše názory.
nezerurybyjen@seznam.cz

Počet komentářů: 4

 

Zakk88

31.5.2009

Dobrý den,
v tomto případě jde o živnot vázanou:

Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a zařízení sloužících regeneraci a rekondici

Zabezpečování provozu tělovýchovných zařízení a zařízení sloužících k regeneraci a rekondici (například atletických a zimních stadionů, tělocvičen, plaveckých bazénů, koupališť, fit-center) a jejich pronajímání k bezprostřednímu použití spotřebiteli k provozování sportovní a tělovýchovné činnosti a k regeneraci a rekondici. Při provozování tělovýchovných zařízení a zařízení pro regeneraci a rekondici kromě výše uvedených činností i činnosti spojené s poradenstvím a metodikou nabízené služby.

Z tohoto vyplívá, že pro provozování fitka potřebujete vyšší, nebo vysokou školu tělovýchovného zaměření, nebo trenérskou licenci 2. třídy, popřípadě odpovědného zástupce. Pokud toto splňujete, přeji hodně zdaru v podnikání a pevné nervy.

 

Martin

1.6.2009

Dobrý den,

trošku odbočím, znáte pořad „ano šéfe“, který před časem jel na Primě ? Princip byl jednoduchý, předmětem byla nějaká restaurace, které se moc dobře nedařilo, jeden člověk, známý šéf kuchař a také člověk, který se v oboru gastronomie dobře vyzná radil majitelům restaurací co mají dělat. Sledoval jsem všechny díly a i když se jednalo o gastronomii, které se nikdy věnovat nebudu, tak jsem si vzal jedno ponaučení, které jde myslím si aplikovat do všech druhů podnikání. O co se jedná ? O SPECIALIZACI. Myslím si, že je dobré být v něčem jiní než ostatní. Snaha nalákat lidi na nízké ceny je sice fajn, ale podle mě je mnohem důležitější lidi zaujmout něčím novým, neokoukaným. Posilovna není špatná věc, ale dle mého názoru, je jich všude až až, navíc Vaše město je poměrně malé 🙁 Jelikož prostory nemáte, budete muset platit nájem, pokud se tedy nechcete vzdát vize dělat posilovnu, tak by jste možná měl zauvažovat nad něčím orginálním co v posilovnách není a co by mohlo být, co by lidi více zaujalo, tak si můžete dát o trochu vyšší cenu za vstup.

 

Xara

9.6.2009

Můj názor – velké plus, že v malém městě je málo vyžití a jistě hodně lidí by posilovnu uvítalo. Druhá věc je, že počáteční náklady by byli obrovské – samotné vybavení stroji budiž, ale navíc zřídit sprchy, toalety, šatny a nájem samotný! Raděj bych se zkusila poptat na možnost přidružení se k nějaké škole, která by mohla pronajmout prostor na posilovnu a sociálku už má vyřešenou. Hodně štěstí!!!

 

xxx

21.7.2009

Posilovna je dá se řící neprosperující, když si spočítáš, že by naštěvovalo tvou posilovnu cca v pruměru 40 lidí deně, po 50kč na hodinu = 2000Kč deně * 30dní = 60000kč měsíčně, – pronájem 5 -10 tisíc – energie, voda, -5 tisíc jsme na 45 tiících – zdravotní sociální + veškeré odvody ve dvou podnikajících lidech 6 – 8 tisíc = cca 18 tisíc pro každého měsíčně, které ještě zdaníš = je to jak když chodíš do práce.
je to jen můj názor, ale mám známého přesně s těmito investicemi až na to že to dělá sám ( takže pracuje celý rok za nějakých 36 měsíčně ) je tedy pravda že tam občas veme brigádníka za 500 na den. V zimě , ale brečí má prostory cce 200m a vzimě udržet teplotu mezi 20°C ho stojí moc peněz. V dnešní době nemá cenu podnikat v občerstvení ani v soláriích, posilovnách atd. Chce to něco neokoukaného, ale je prolém co v dnešní době. Nejvíc mě štve když člověk přemýšlí pak se něco objeví a já si pak řeknu, že mě to nenapadlo.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>