Podnikat s hlídáním dětí ?

Štítky: , ,

Dobrý den.
Napadlo mě hlídání dětí od 3let věku. Kamarádka si mě postěžovala, že jsou plné školky, i když jsem tomu vůbec nevěřila. Byla jsem toho názoru, že v době finanční krize je drtivá většina matek doma na mateřské, s ohledem na vysokou nezaměstnanost. Byla jsem  ujištěna, že opak je pravdou, že si málokterá maminka může dovolit být s dítětem dlouho doma a snaží se co nejdříve jít zpět do práce. Od tří let proto, protože se jedná o živnost volnou. K tomu bych možná i zřídila hlídání dětí s postižením. Nevím ale jak moc je to složité, co vše potřebuji a jestli bych mohla dosáhnout na nějaké dotace z EU nebo od pracovního úřadu, který podporuje začínající podnikatele-prý. Moje vize je taková – najít prostor, vilu se zahradou. Co se týče stravy, tak bych nezřizovala kuchyň, přijde mi jednodušší objednat si dovoz obědů. Pracovala jsem v nemocnici a tam obědy také dovážely, takže stačilo mít v kuchyňce dostatek nádobí, prostor pro mytí nádobí a barelů a vyřešený odvoz „zbytků“. Jen nevím kolik by byly maminky ochotné zaplatit za toto hlídání. Vezmu-li v úvahu náklady na provoz, pronájem prostoru, režijní náklady, zaměstnance…..

marenka j.

Počet komentářů: 5

 

Prema

5.5.2009

Zdravim. Muzu se vas zeptat na par otazek ?

 

Prema

5.5.2009

apexcz@gmail.com

 

marie

5.5.2009

jasně, ptejte se :-). já už se dívala na net, na diskuse maminek a zjistila jsem že to asi žádná legrace nebude. Propočty velí 12000 na děcko a to mi nikdo nedá, to je jasný, nehledě na to že babyboom se předpokládá ještě tak na pět let a co potom. Já jsem jenom zoufalý člověk, který se nebojí práce, ani vedení lidí, mám s tím zkušenosti.Vedla jsem sama malý obchod, v předchozích zaměstnáních jsem vždycky „šla“ od dělníka až do kanclu, dokážu sehnat obchodní partnery, znám nějaké ty základy podnikání. Jsem prostě aktivní člověk a mám pocit že mrhám časem tím že nic nemám. Přemýšlela jsem nad chráněnou dílnou, psím útulkem já fakt nevím.

 

Radim

17.8.2009

Zdravím,

myslím si, že tento prostor tady je. Jen bych nenabízel celodenní hlídaní se stravou, ale jen dopolední a aby si děti nosily svačinku. Zkrátka zařídit si jen „hernu“. Sami jsme něco podobného využívali, když jsme měli malé děti. Je dost otrava pobíhat po úřadech s dítětem v náručí. Platili jsme asi 50,-/dopoledne (cca 4 hodiny, přesně nevím jak to bylo, to by řekla žena). Nevím jak moc to paní vynášelo, ale asi neumírala hladem .o)) kdykoliv jsme tam dítě vedli, tak už jich tam pár bylo.

Myslím si, že pokud by jste to rozjela nějak takhle, s tím, že bude hlídání časově omezeno na nějaký čas, kdy dítě vydrží s vlastní svačinkou, tak by to neměl být problém. Zkrátka provozovat to tak nějak jak je to v některých hypermárketech. Rodič vám dá dítě na hlídaní, zapíšete si čas a pokud překročí taxu, tak doplatí. Ve větším městě tohle určitě bude fungovat, protože rodiče si občas potřebují od dětí odpočinout a navíc děti získávají správný přístup ke kamarádům ještě před školkou.

 

Lubo Pářa

2.3.2011

Dobrý den,
pokud jsou ve Vašem městě všechny školky již zaplněné, pak bych se tohoto neobával.
Tento podnikatelský záměr se mi jeví jako velice dobrý a mnoho rodičů Vaše služby jistě využije. Akorát nedovedu pochopit k čemu k podnikání potřebujete tak nákladný prostor, jako je vila se zahradou.? Věřte, že pokud není u Vás možnost umístit dítě do školky, pak si rodiče odvedou děti i třeba na kraj města, aby si mohli zařídit, co potřebují. Podnikání je třeba začínat s minimem, takže menší prostory (od 30m2) v méně atraktivních lokalitách.
Být Vámi, ani bych cenu nevolil nižší, než se platí ve školkách. Nižší cenu bych nabídl pouze rodičům, kteří by Vaše služby hradili na celý měsíc, v případě, že celý měsíc budou chtít Vašich služeb pravidelně využívat.
Do začátků je potřeba vždy dát mnoho úsilí, proto je třeba přizpůsobit svoje služby potřebám klientů. Zjistit si nejběžnější dobu, ve kterou by vaše služby nejvíce rodin využívalo. Počítejte s tím, že z počátku půjde o vlastní práci od 6 do 18, než získáte dostatek klientů, abyste mohla někoho přijmout na část vlastní směny a později třeba i dobu rozšířit.
Začátky jsou vždycky těžké, ovšem tam, kde je velká poptávka se o takovéto službě doví i celkem široký okruh lidí. Přeji Vám tedy mnoho vůle a úspěchu v podnikání.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>