Posouzení podnikatelského záměru – dům pro seniory

Štítky: ,

Dobrý den,
můj nápad se týká využití stavení z bývalého servisu z pozemkem kde se nachází budovy a pozemek. Tedy nákup tohoto areálu a využít k přestavbě domu pro seniory .Tedy myslím že těchto domů je nedostatek a pozemek leží u menšího města .Asi by nebylo těžké sehnat investora a přestavět tento areál .Pokračování tohoto návrhu je i v tom že ve městě jsou školy a školky hudební škola toho  by se dalo využít ke spolupráci na další program pro seniory a spolupráce se školami jak besídky tak svátky a vánoce .Ve městě jsou  autobusoví dopravci  tedy možnost výletů a dalších programů pro seniory .Vím že je těchto domů nedostatek a bavilo by mě vymýšlet program pro seniory a mám spoustu nápadů .

předem děkuji za odpověd a radu Jana

Počet komentářů: 5

 

Posouzení podnikatelského záměru – dům pro seniory

22.11.2011

Dobrý den
Váš záměr je zajímavý a rozhodně přínosný, celá řada seniorů má potíže s bydlením a spíše přežívají, mnohdy v samotě a nedůstojných podmínkách, často bez zájmu ze strany svých příbuzných.
Rád bych se Vás ale zeptal jak máte vyřešenu otázku financování, jestli jste prozkoumala možnosti získání dotací z EU, atd.
Taktéž, máte představu o ekonomickém chodu zařízení, kolik by stál měsíční provoz a na druhou stranu kolik by byly měsíční výnosy? Za jak dlouho by se toto podnikání dostalo do černých čísel?.Máte namodelován cash-flow atd.? Jak velký by měl dům pro seniory být, pro kolik osob, jak velký by byl personál, jak by byl dům resp. jak by byly jednotlivé pokoje vybaveny a kolik by toto vybavení stálo?
Řešila jste už tuto otázku na úrovni obecního úřadu?
Každopádně předem děkuji za Vaši reakci, věc pak můžeme společně podrobněji probrat a posoudit perspektivy.
S pozdravem
Dipami
dipami@centrum.cz

 

dům pro seniory

5.12.2011

Dobrý den,
 
momentálně jsem ve fázi kdy dávám podklady dohromady co se týče financování a dotací a podle velikosti  bývalé budovy  oprav a nákladů na stavební úpravy a pořízení bývalého areálu.

 

apex

14.12.2011

Zajimave reseni.

 

Domov pro seniory

23.5.2012

Dobrý den,
pokračujete ještě ve svém záměru? Pokud ano, jak jste daleko? Pečuji o babičku 88 let a po zkušenostech jsem začala o něčem podbném uvažovat. Ale je to asi spousta byrokracie a pokud jste úspěšná, kjlobouk dolů. Taky mne zajímá, kde by se domov nacházeL,
Děkuji za odpověď.
Tamara, jižní Morava

 

Martina

31.10.2013

Dobrý den,
ráda bych se zeptala můj nápad, založit školku pro seniory. Mě tato myšlenka napadla už dříve, ale jelikož je v dnešní době těžké sehnat práci a s tím mám bohužel problém i já. Tak by bylo fajn spojit příjemné s užitečným.  Můj záměr je, pořídit si nemovitost co nejvíce bezbarierovou s nějakým pozemkem okolo pro aktivity se seniory. Kde by byli senioři, kteří jsou doma samy a nemají už žádný smysl života a jejich rodiny nemají čas se o ně starat. Vytvářeli by se různé aktivity, aby se jim posílila mysl a měli důstojnější život. Takových nápadů je spousty co mě napadá, jsem hodně kreativní a hodně sociálně zařazená. Tato práce by mě moc bavila. Pomohla bych seniorům, jejich dětem kteří se o ně nemohou starat a také by byla pracovní příležitost. V okolí jsou jen domovy důchodců nebo hospic, kde lidé už jen leží a čekají na jejich chvíli. Jen je problém, že nevím na koho se obrátit?zda je to z mé strany realizovatelné?Po finanční stránce je to u mě špatné, tak by mě právě zajímalo, zda by se to dalo realizovat z nějakých dotací?Kdo by mi pomohl zjistit náklady s tím spojené?Nevím si rady, budu vděčná za odpověď. Martina, severovýchodní Čechy 

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>