Prosklené fasády s přírodní konstrukcí

Štítky: ,

Dobrý den,

rád bych touto cestou nechal posoudit „nápad na podnikání“. Vychází z mých zkušeností, které bych tímto mohl ještě více zužitkovat.

Jedná se o prosklené fasády (pro lepší představu: budovy, domy, které mají „sklo“ klidně přes více pater nebo opravdu velkou část stěny), s „přírodní“ nosnou konstrukcí. Běžně nosnou vnitřní část tvoří ocelové nosníky, hliníkové prvky nebo pravidelné dřevěné lepené vazníky. Místo nich bych však použil „neopracovanou“ dřevěnou kulatinu (nepravidelné dřevěné kůly, menší kmeny stromů …jen zbavené kůry, případně běle…broušeno…).

Při pohledu zevnitř na stěnu bych viděl jen sklo a dřevěné kůly. Sloupky a příčky mohou být například pravidelnější ze smrkového kmene nebo více „křivé“ z dubu či akátu. Výrazně větší část kůlu (nosná) by byla v interiéru, avšak menší část byla i v exteriéru, takže by to vypadalo, jak kdyby bylo do rastru z kůlů vloženo sklo.

Nejedná se technologicky o úplně snadné řešení a produkt by byl tedy ještě dražší než hliníkové okna, avšak přináší originalitu a neopakovatelnost každého výrobku. Bylo by (klidně i po dlouhém čase „zavádění“ na trh) pro takový produkt v ČR (může se po několika realizacích rozšířit i mimo ČR) místo? Našel by se tu každý rok dostatek stavitelů (architektů), kteří by o takový produkt mohli mít zájem (min. 10 – 20 menších realizací/rok)? Je tu dostatek stavitelů, kteří by rádi „přírodní bydlení“ a přitom neměli hodně omezený kapitál na stavbu?

Předem děkuji za každý návrh, doporučení, radu, otázky…

Dřímal Josef
e-mail: info@lumpino.cz
mobil: 773 223 555

1 komentář

 

Zdeněk

10.4.2017

“ dřevěnou kulatinu (nepravidelné dřevěné kůly, menší kmeny stromů …jen zbavené kůry,… Sloupky a příčky mohou být například pravidelnější ze smrkového kmene nebo více „křivé“ z dubu či akátu.,….
Tyto stavební prvky se jistě dají snadno použít jako dekorace uvnitř budovy. Ale nosná konstrukce podléhá přísným stavebním předpisům – výpočtům… Bohužel není možné spočítat nosnou konstrukci budovy pri použití nepravidelných nesourodych stavebních prvků. „nepravidelné dřevěné kůly, nebo více „křivé“ z dubu či akátu.,….“
Dále dřevo ma tendenci tzv. „pracovat“ (o tom něco vi ti co staví sruby, do kterých se můžete nastěhovat nejdriv tak rok po dostavěni) .. tedy kombinace jen odkůrnenych, jak sám uvádíte „křivých“ kmenů a skla přinese případnému architektovi při výpočtech jistě nejednu bezesnou noc….

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>