Datové schránky pro firmy ? opravdu k ničemu

Štítky: ,

Datové schránky nebyly ze strany firem přijaty kladně – je to další povinost pro majitele a jednatele firem starat se o nový komunkační kanál z hlediska úředního šimlu.
Zkusil jsem schránky využit v praxi a zjistit zda mají přinos. Potřeboval jsem ověření o bezdlužnosti naši firmy. Obeslal jsem prostřednictvým schránek žádosti na všechny zdravotí pojišťovny. Rychlé a pohodlné – byl jsem nadšen, nadšení pokračovalo po té co opravdu do pár dnech přišly všechny žádosti zpět do schránky. Řikám si, proč na ty schránky nadávají, když ušetří spoustu času ?
Odpověd jsem dostal za pár dní přímo od jedné nejmenované státní organizace. Přinesl jsem vytisknuté potvrzení o bezdlužnosti a paní úředníce se mi smála do obličeje se slovy – to je Vám k ničemu, musíte jit na Czech point a zaplatit si ověření pravosti dokumentu …. a donést razítko 🙂
Krásné na tom je, že jsem alespoň na chvíli uvěřil tomu, že se v tomto státě opravdu něco může zlepšit .. 🙂

1 komentář

 

Martin

28.1.2011

No jasně, vytištěné to nemá žádnou právní váhu, ale pokud byste přeposlal tu přijatou datovou zprávu do jejich datové schránky tak jsou povinni to přijmout a akceptovat jako originál.
Musíme se to všichni naučit používat a uvědomit si ten rozdíl, běžnou kopii by totiž paní asi také nepřijala.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>