Doporučení na možnou dlouhodobou investici do IDN EU domén

Štítky:

Včera proběhl Domain Day 2, který pořádá česká asociace držitelů domén. V průběhu celého večera byly zajímavé přednášky o doménách, jejich výběru a developování. Za zmínku stojí rozhodně přednáška Ing. Radima Jančuru ze STUDENT AGENCY, který se věnoval akvizici a osvětlení produktových protfólií webů zmíněné společnosti.

Od 12.12.2009 je možné registrovat tzv. IDN domény s koncovkou .EU (domény s diakrtitikou např. www.čerstvémáslo.eu) Přednáška  Ing. Petra Komáreka se  ZONER software, se nesla v duchu obhajování přínosu IDN domén.  V sále bylo 130 účastníků, kde téměř všichni byli jednohlasně odpůrci zavedení IDN domén. Nutno podotknout, že většina účástníku vlastní desítky čí spíše stovky doménových jmen či protfolíí.

Závěr prřednášky ing.Komárka – jednoznačné doporučení investovat do domén IDN s koncovkou .EU. Ať již jsme příznivci IDN či nikoliv, je jednoznačně výhodné investovat pár stovek korun do domén IDN, časem se ukáže jak investice byla výhodná. Každopádně pokud se Vám podaří v předregistraci registrovat pěkné názvy domén jakou jsou např. půjčky.eu, lékárna.eu a další, nemůžete určite prohloupit …

Za zmínku stojí dále tajemný muž v červeně čepici, který se aktivně účastnil každé diskuze. V místností, kde každý má desítky domén, hrdě prohlašoval, že tomu nerozumí a má pouze jednu doménu obytnaky.cz … nejednalo se o tajného agenta 🙂 ale o Jiřího Máru.

1 komentář

 

Arar

27.11.2009

Tajemný muž byl opravdu nejlepší. Ještě jsem přemýšlel o těch IDN doménách a koupí si je v podstatě 2 skupiny lidí:
1. Ti, kdo budou chtít v parazitovat na zavadené značce (vyhledávaném slovu, které je již samozřejmě bez diakritiky zabráno – viz. lékárna.eu).
2. Ti, kdo nechtějí, aby na nich bylo parazitováno.

Ostatních bude menšina. Na Domain day byl zmíněn příklad vláda.cz vs. vláďa.cz. Těchto případů bude ale podle mě opravdu minimální množství a z 99% zaregistrují domény výše 2 uvedené skupiny. Nepřijde mi to pro lidi krok správným směrem, ale zbytečnost. Když už se to ale zavádí, tak samozřejmě pár předregistrací zkusím. Ale narovinu se přiznávám, že jsem v první skupině, kterou jsem zmínil.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>