Dotace z fondů EU

Štítky: ,

Malé a střední podniky a dokonce také podniky s více než 250 zaměstnanci mají od letošního roku novou naději na získání dotací z fondů Evropské unie. V dotačním období 2014-2020 bude podpora realizována především díky novému Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK).

Tento program má zejména podporovat takové místní firmy, které jsou schopny ve svých projektech přinést skutečně nové nápady na takové úrovni, která po všech stránkách předčí konkurenci na světových trzích. Znamená to, že místní firmy ucházející se o dotace musejí mít projekty dlouhodobě udržitelné z hlediska ekonomického i ekologického, musejí také vytvářet dostatek pracovních míst pro místní obyvatele.

Program OPPIK se bude zaměřovat na zvýšení počtu firem, které posunují svůj obor dál prostřednictvím vlastního výzkumu a vývoje, na rozvoj firem, jejichž doménou je zejména realizace nových podnikatelských nápadů, dále na energetické úspory v podnikání spočívající především ve zvyšování energetické efektivnosti podnikatelského sektoru a konečně na služby v oblasti komunikací a vysokorychlostního internetu.

Detailní informace o tomto programu jsou uvedeny na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>