Dotaz – s čím opět podnikat ?

Štítky: ,

Zdravím,Moc rád bych chtěl podnikat.Nemám peníze, nemám žádný nápad, sem zadluženej a nic pořádně neumím. Tak co poradíte mi?Před půl rokem jsem rozjel restauraci v Olomouci, půjčil jsem si u nebankovních společností na interiér vybavení kuchyně atd.  Na začátku jsem měl minimum zásob, musel platit kuchaře elektřinu a tak dále. V práci jsem byl od rána do noci, dělal jsem rozvoz zdokonalovali s kuchařem jídelníčky a tak. První 3 4 měsíce bída pak si ale lidi pomalu začali zvykat a začalo se to celkem rozjíždět. Zavedli jsme  vegetariánské speciality což mělo velký úspěch. Co se ale nestalo, na začátku jsem neměl na nájmy, sotva tak na zbytek, o nějakém zisku pro sebe nemohla být ani řeč. Majitelka nemovitosti mě vykopla. Investice za 300 000 fuč, dluhy jak prase, a ten čas a energie vložená do podniku. Chtěl jsem ale říct, že chuť podnikat a něco tvořit mě neopustila a neopustí akorát vím že bez kapitálu do ničeho takového nepůjdu. Pořád ale přemýšlím o něčem kde není potřeba velká investice. Začít pěkně odznova a opatrně. Právě proto bych ocenil dobrou myšlenku nebo nápad.

autor : chiva@seznam.cz

Počet komentářů: 5

 

Pavel

26.10.2009

tak asi nejdřív bych začal pracovat sám na sobě, aby se z nic pořádně neumím vyklubalo něco pořádného. Existuje mnoho cest jak dosáhnout vzdělání aniž by člověk chodil na školu a pod. Já jsem se v 18ti na to vybodnul, a šel rovnou podnikat, protože k malování škola prostě není potřeba. Neuměl jsem, naučil jsem se, protože mě to bavilo.

Kolikrát ale také si řikám, jak by mne bavilo i něco jiného. Ovšem jsem na tom stejně, není pořádný kapitál, dneska to jsou už pálky.

Asi by bylo dobré si vzít 3-4 okruhy, které by člověka bavily, vypsat si co je k tomu potřeba a ještě doladit. Pak se rozhodnout, a naplno do toho jít.

Nikdo tu asi nenapíše, dělejte tohle a budete mít tolik. Tak to asi nejde no.

 

Kniha Bohatý táta chudý tata

26.3.2012

Doporučuji jsi koupit některé knihy od Robert T.Kiyosaki. myslím, že veškeré otázky najdete právě v jeho knize. Jinak plně souhlasím s názorem Pana Pavla.

 

Patrik

4.9.2012

Uplně souhlasím s knihou od Roberta T. Kiyosakiho.. Chudý a bohatý táta, nebo další jeho kniha Byznys pro 21. století. Nebo kniha Kam se poděl můj sýr. Jsou to jen motivační pomůcky. Uskutečnění je už na člověku. Ze začátku by to chtělo vymyslet něco malého , čeho není na trhu moc a časem pokud bude dobrá poptávka to pomalu rozvíjet.  I když na dnešním přesyceném trhu je to těžké. Je to jen můj názor 🙂 Přeji hodně úspěchu a dostatek motivace.

 

podnikání není med

26.3.2013

Já mám spíš problém, že lidi nemají chuť pracovat, nápadů je dost, ale těch co jsou ochotni pro svůj sen dřít a pár měsíců se zakousnout do práce moc neznám.
Souhlasím s ostatními, začít pracovat sám na sobě a poslouchat okolí, já sám za život šel naplno do několika podnikání a některé z nich dopadají zatím pozitivně.
Jsem věčný optimista a tak vím, že na svůj důchod si budu muset vydělat sám, a vřele to doporučuji i všem kolem sebe. Tak pokud budete mít zájem a přesvědčíte mne , že chcete pro lepší život něco udělat, ozvěte se, třeba dokážu poradit, či pomoci. 

 

Petr

17.4.2014

Dobrý den, dnes jsme si precetl vaš prispevek na http://www.napadynapodnikani.cz.Opravdu hodne me zaujal. Ja ted studuji a do toho pracuji na osvč pro jednu společnost. Ale porad je to tak ze delam pro nekoho.Strasne rad bych delal pro sebe,neco budoval co by bylo jen me.Uz nejaky mesic uvazuji do ceho se pustit bez nejakeho velkeho kapitalu, s minimem konkurence. bohuzel nedaři se. Az dnes jsem si precetl vaš prispevek a rozhodl se ze se vam ozvu.Snad by jste mi mohl nejak pomoci . Dekuji za vaši odpoved. S Pozdravem Pinkava

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>