Důležitost definice firemních cílů – motivace

Štítky: ,

Cílem každého podnikání je vytvoření zisku. Pokud budujeme firmu musíme sledovat cíle, které je třeba dosáhnout a splnit.

Pro úspěšný růst firmy je nutné, aby se s cíli ztotožnili všichni zaměstnanci a společně tyto cíle plnily. Dále je také důležité vybrat sídlo firmy na prestižní adrese. Sídlo firmy Vám tak může zajisti vysokou prestiž pro Vaše podnikání.

V jednom ze svých předchozích zaměstnaní bylo zásadním problémem, že každý ve firmě sledoval jiný cíl.  Princip motivace je ve většině firem stejný – vedení společnosti rozhodne co se má dělat a plnit a zaměstnanci "cíl plní". Jsou ale opravdu motivování splnit firemní cíl ? Myslím, že až na vyjímky nikoliv, je to spíše ono rutijní chození do práce.

Pro každého z nás je nejdůležitější osobní cíl, tedy to co chceme my osobně. Většina osobních cílů je měřitelná ve financích, proto je třeba peníze nejprve vydělat a pak lze realizovat své sny. Funguje zde tedy tzv. příčíná závislost, kterou jsme s kolegy převedli na naši mapu firemních cílů.

Jak funguje ?
Pokud splníme firemní cíle a zároveň dodržíme "naše firemní hodnoty" podaří se nám naplnit náš hlavní firemní cíl : Náš hlavní firemní cíl je  pomáhat zvýšit zisk prostřednictvím internetu. Pokud splníme a při každodenní práci budeme mít na zřetely tyto cíle, je předpoklad, že firma bude úspěšná a pokud vedení společnosti dle toho ohodnotí zaměstnance, je reálné splnit si své osobní sny ať jsou jakkoliv vysoko.

Proto u nás ve firmě máme definovanou mapu cílů tak, aby každý z nás měl neustále na očích firemní cíle a jejich plnění, protože pouze splněním těchto cílů dojde k naplnění osobních cílů.  Pokud chcete vidět naši definici osobních a firemních cílu, kliněte zde.

A co Vaše osobní cíle ve vztahu k firemním cílům ?

 

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>