Jak správně využít daňový ráj?

Štítky: ,

Daňovým rájem se obvykle označují země, v nichž je především nižší daňová zátěž pro firmy, než jaké je v tuzemsku. Daňové plánování a snížení daní na základě mezinárodní daňové optimalizace není ale jediný důvod k využívání daňových rájů. Daňové ráje jsou využívány ještě z dalších důvodů. Mezi ně spadá anonymita vlastnictví a s ní spojená ochrana majetku a vlastnictví.

Společnosti, které se v daňových rájích zakládají, jsou nazývány offshore společnosti. Tyto společnosti se využívají také pro mezinárodní obchod a služby nebo pro ochranu duševního vlastnictví.

Velmi zajímavý způsob, jak využít daňový ráj, představují offshore společnost využité k registraci lodí. Plují-li lodi pod vlajkou některého z daňových rájů, pak offshore společnosti, jejichž prostřednictvím jsou lodi zaregistrované, mohou majitelům plavidel pomoci snížit platby za jejich registraci a provozování.

Také v oblasti mezinárodního financování soukromých i podnikatelských potřeb, tedy úvěrů a půjček, lze s výhodou využít offshore společnosti, které umožní efektivní zdanění kapitálových příjmů.

Konkrétní využití offshore společností je vždy individuální a měla by mu předcházet odborná offshore konzultace.
Offshore společnost se samozřejmě nehodí pro každou osobu, ať podnikatele či nepodnikatele.

Využití offshore společností z důvodu anonymity vlastnictví je universální a hodí se téměř pro každého. Nejčastěji se v tomto případě offshore firmy využívají jako mateřské společnosti tuzemských firem a umožní tak zakrytí koncového vlastníka tuzemské společnosti.

Nehodí se však pro klienty, u kterých je podezření z praní špinavých peněz, a to z důvodu mezinárodní spolupráci v této oblasti, ve které je zapojena i většina offshore států – daňových rájů.

Pro daňovou optimalizaci a snížení daní lze využít offshore firmy s některými výjimkami. O veškerých detailech, které s možnostmi využití offshore firmy v daňovém ráji souvisejí, Vás rádi seznámí naši offshore odborníci z firmy Valian.cz.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>