Není půjčka jako půjčka

Půjčka z banky či z nebankovní instituce? Která se vyplatí více? Pokud si myslíte, že v tom není až takový rozdíl, jste na omylu. Pro každého se vyplatí jiný typ půjčky v závislosti na tom, v jaké situaci se právě nachází.

Jako první si na mušku vezmeme půjčku, kterou poskytují banky. Její největší výhodou je především nižší úrok. Nicméně nevýhodou může být to, že banky si před schválením půjčky svých klientů detailně prověřují prostřednictvím registru, který eviduje všechny platby, které daná osoba včas nezaplatila. Může jít přitom o takovou banalitu, jako například pozdě zaplacená faktura za mobil. Nebankovní půjčky jsou v tomto smyslu mnohem benevolentnější, protože často své klienty vůbec neprověřují a nemusíte u nich dokladovat, na co si peníze půjčujete.

Žádné prověřování si rejstříků money_bank_note_bills_221587

Z toho vyplývá, že vzhledem k prověřování žadatelů trvá schvalování bankovní půjčky mnohem déle, než je tomu v případě nebankovní půjčky. Pokud jste se tedy ocitli v situaci, že peníze potřebujete okamžitě, na bankovní půjčku raději zapomenete a sáhněte po nebankovní půjčce.

Výhody nebankovní půjčky

Co se týče nebankovních institucí, ty si akorát tak většinou prověří, zda nemáte nějakou půjčku u nich a v případě že ne, se schválením nebývá téměř žádný problém. Stejně jsou i smlouvy v porovnání s bankovními půjčkami mnohem jednodušší a nacházejí se v nich informace o výši půjčky, splatnosti a údaje o vás i o dané instituci. Pokud jste se tedy ocitli ve výjimečné finanční situaci, kdy potřebujete peníze tady a teď, nebankovní půjčka vás z potíží může dostat.