Práce na dálku – jak využít benefitů remote naplno?

Ne pro každého se práce na dálku stala přirozeností. Jak její benefity využít na maximum?

Zjistili jste během pandemie, že práce na dálku pro vás není, ale váš zaměstnavatel na ní teď pro změnu trvá? Nebo si naopak benefitů remote užíváte? Ať tak nebo tak, ve spolupráci s portálem Jobstack.it vám přinášíme pár tipů, jak práci na dálku využít skutečně naplno.

Optimální pracovní doba

Všichni máme nejproduktivnější čas v jinou denní hodinu. Někomu se skvěle pracuje ráno, jiný nedá dopustit na noc.

Remote vám umožňuje najít si čas, který nejvíc vyhovuje právě vám, a právě do toho času svou pracovní rutinu směřovat. Samozřejmě to není úplně jednoduché a pokud je váš ideální pracovní čas od půlnoci do sedmi ráno, budete muset dělat pravděpodobně pár kompromisů. Vaše produktivita však výrazně stoupne.

Využijte možnost trávit přestávky podle svého

Remote má velkou výhodu v tom, že přestávku můžete využít skutečně naplno. Můžete si provětrat hlavu na procházce, zahrát si počítačovou hru nebo se věnovat knize či jakémukoliv jinému koníčku. Rodina také jistě ocení vaši přítomnost, stejně tak se můžete zbavit např. nepořádku, který vás při práci svádí k prokrastinaci.

Práce bez vyrušování

Práce na dálku vám mimo jiné umožní nastavit si blok na komunikaci a práci podle svého. Najednou už vám nehrozí, že vás kolega ze soustředění vyruší jen „na minutku s takovou maličkostí.” Pokud pracujete doma sami, můžete jednoduše vypnout komunikační nástroje a věnovat se práci naplno (pokud vyrušování od kolegů nenahradí vyrušování rodinou).

Komunikace s kolegy by však měla stále zůstat na špičce vašich priorit. Zvlášť při remote je důležité být k zastižení. Nemusí to ale být neustále. Domluvte se s kolegy na pevných termínech schůzek a na denní době, kdy budete pravidelně dostupní.

Kdy je ideální čas na komunikaci?

Vyberte si takový čas, který nezasahuje do nejproduktivnějšího obodbí. Pokud se vám nejlépe pracuje například od osmi do jedenácti dopoledne, ideální čas na komunikaci může být například od dvanácti do tří.

Samozřejmě je důležité přizpůsobit se i možnostem kolegů. Vše opět záleží především na jasné komunikaci.

Chcete se o práci na dálku dozvědět více? Přečtěte si článek na Jobstack.it.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>