O pražská sídla je stále zájem

Štítky:

Bez sídla nemůže být žádná společnost zapsána do obchodního rejstříku. Podnikatelů, kteří se zajímají o sídlo pro svou firmu ve větším městě nebo dokonce v Praze, stále přibývá. V souladu se zákonem si totiž může každý podnikatel pro svou firmu zvolit sídlo, kde chce, není nutno mít sídlo v místě, kde se fakticky podnikatel zdržuje a kde provozuje svůj byznys.

Poskytování sídel je však služba zajímavá také pro druhou stranu – pro majitele nemovitostí. Majitelé vhodných nemovitostí mají možnost poskytnout sídlo podnikatelům, kteří nemohou nebo nechtějí mít sídlo své firmy na vlastní adrese.

A o to, aby se obě tyto strany našly a vzájemně si mohly své služby poskytnout, se postarají poradenské firmy specializované na poskytování sídel firmám. Z jejich zkušenosti vyplývá, že o sídla pro firmy ve velkých městech, především v Praze, je stále velký zájem. Například firma Profisidla.cz s.r.o. uvádí, že od začátku roku 2014 poskytla sídlo téměř třem stovkám zájemců.

Každý podnikatel má vždy pro své rozhodnutí umístit sídlo své firmy do Prahy nebo jiného velkoměsta své důvody. Někteří hledají anonymitu velkoměsta, jiní mají zájem o klientelu z Prahy, další se pro sídlo v Praze rozhodli z důvodu menší pravděpodobnosti nenadálé kontroly ze strany finančního úřadu. V každém případě vypadá sídlo firmy v Praze u kontaktních údajů na firemním webu či na firemní vizitce podnikatele prestižně a pomáhá vylepšit firemní image.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>