Ready made s.r.o.

Štítky: ,

Víte, že společnost s ručením omezeným je nejčastěji zakládanou společností v ČR? Její obliba je především dána jednoduchou správou a nenáročným obchodním vedením. Založení oblíbeného „eseróčka“ ale už tak snadné není a začínající podnikatel se zpravidla při zakládání své společnosti bez odborné pomoci neobejde. Zakládání s.r.o. svépomocí může v České republice trvat průměrně 1 až 2 měsíce.

Někteří podnikatelé právě z toho důvodu založení společnosti odkládají a podnikají jako osoby samostatně výdělečně činné navzdory jistým nevýhodám takové formy podnikání. Jakub Maur, jednatel firmy Profispolečnosti.cz, nabízí takovým podnikatelům služby své společnosti: „Pro takové typy podnikatelů máme výhodné řešení: prodáme jim hotovou společnost s ručením omezeným, tzv. ready made s. r.o.

Ready made společnosti jsou společnosti, které začínajícím podnikatelům pomáhají v jejich prvních podnikatelských krocích. S ready made společnostmi mohou začít podnikat prakticky hned. Jsou to společnosti, které mají již splacený základní kapitál, ale dosud s nimi nikdo nepodnikal, jsou tedy stoprocentně bez dluhů a závazků.

Ready made společnosti s ručením omezeným, které nabízí firma Profispolečnosti.cz, jsou společnosti zapsané v obchodním rejstříku se svým jménem i identifikačním číslem, mají navíc také vyřízené volné živnosti, takže nový majitel vůbec nemusí čekat na vyřízení těchto živností a své podnikání může zahájit ihned. Všechny mají sídlo firmy v Praze, což je velmi prestižní umístění, které tvoří důležitou součást dobrého jména každé společnosti.

Pořídíte-li si ready made s.r.o. od Profispolečnosti.cz neuděláte chybu.

Počet komentářů: 2

 

David

28.2.2014

A jsou nějaké poplatky kromě odkupu společnosti? Jak je to se základním kapitálem u ready made společností? To se ten kapitál musí zaplatit pří odkupu nebo se postupně splácí?

 

admin

28.2.2014

Principem a největší výhodou ready made firem je fakt, že mají již splacený základní kapitál. Při převodu ready made společnosti Vy kupujete obchodní podíly /akcie v nominální hodnotě a oproti tomu dostáváte na pokladně společnosti její základní kapitál.
Příklad převodu ready made s.r.o.:
Vy jako nový společník kupujete obchodní podíly za cenu 200.000,- Kč a naše společnost zase předává Vám 200.000,- Kč (základní kapitál v majetku společnosti) na pokladně. Dochází k oboustrannému započtení uvedených částek, tzn. výše uvedených 200.000,- Kč je předáno pouze účetně „na papíře“.
Při koupi ready made společnosti tedy fakticky základní kapitál nepotřebujete.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>