Hledá se partner pro podnikani

Štítky: , ,

Dobrý den,
dokázal by mi někdo poradit, jak postupovat, popř. na koho se obrátit? Jsem člověk, který se již přes 20 let živí soukromým podnikáním a to je asi můj největší úspěch, že jsem to vyržel a nezkrachoval. Zabývám se servisem a prodejem elektrospotřbičů pro domácnosti. Práci se snažím dělat poctivě (a už to měnit nehodlám) a protože zřejmě nemám ty správné styky a ostré lokty, vlastně se asi na podnikání vůbec nehodím. Práce mě baví, ale co je to platné, když mě už neuživí. Lidé se přijdou poradit, ale pak stejnak nakoupí přes internet. Výrobky se dnes neopravují a často se, ještě zánovní, vyhazují. Já vím, že opravy jsou dnes drahé a tak práce stále ubývá.Přestože svou práci znám opravdu dobře, již o ni není takový zájem a je  třeba se poohlédnou po něčem jiném. A tady bych právě potřeboval poradit!

Řekl bych o sobě, že jsem přemýšlivý, technicky zaměřený typ. Mám spoustu, možná zajímavých, výrobních nápadů. Možná dobrých, možná výborných a možná také špatných. Kdo to ale posoudí? A tady je ten můj problém. Neumím tyto nápady uvést v život! Vždy jen zůstane u nápadu, u nenaplněného snu, popř. u realizace prototypu. Hodně lidí dokáže poradit proč to nejde, že nejde bojovat s velkými společnostmi, ale nikdo neporadí, jak by to šlo a já vím, že to jde, ale neumím to. S kým prokonzultovat co je dobré, co je třeba změnit a s čím začít. Já ale vím, jsem přesvědčen, že některé moje nápady by stály za prosazení do života. Jedná se především o věci, ktré by nmoha lidem usnadnily, buď namáhavou práci, nebo život vůbec. A to nejen zdravým, ale i postiženým spoluobčanům. Zásadně se zaměřuji na výrobky (z různých druhů oborů), které na trhu chybí, které nikdo nevyrábí (alespoň pokud je mi známo). Problém je, že když tady ty záměry zveřejním, tak se toho chopí někdo organizačně schopnější. Samozřejmě bych se rád na výrobě nějak podílel buď přímo, nebo jen radou. A také bych se tím rád živil a dělal co mě baví. Našel by se někdo, kdo by byl poctivý, spolehlivý a uměl mé nápady, i za pomoci dalších šikovných lidí, zrealizovat ? Chtěl by se mnou někdo spolupracovat? Nemám potřebné finanční prostředky, ale mám pronajaté nevyužité prostory a velkou chuť něco dělat. Vůbec nevadí, jesti půjde o mladého člověka nebo důchodce, hlavní je chuť do práce!  Třeba máte někdo také nějaký sen a mohli bychom se do něj pustit spolu. Tak mě napadá (nezlobte se, že se asi hloupě ptám), dá se pouze nápad nějak ochránit? Má dnes někdo vůbec zájem o nové nápady? Poradí mi někdo? Děkuji za případné reace, i ty negativní!

S pozdravem Josef

Počet komentářů: 9

 

Jakub

14.4.2011

Dobrý den pane Josefe.
 
O nápady je určitě poptávka pořád. Jen to chce najít ty správné lidi. Fandím Vám, jsme totiž podobný typ člověka. Jdu si za svými sny a cíli. Možná by vám ze začátku pomohla nějaká literatura. Doporučuji:  Bohatý táta radí jak investovat od Roberta Kiyosakiho. ( Jeho první kniha : Bohatý táta chudý táta)
 
Jsme 23 letý státní zaměstnanec. A po dvou letech ve službách ČR už toho mám po krk. A tak jsem se rozhodl také začít něco konečně dělat. Půl roku sem seděl doma v knížkách a studoval nejrůznější informace bohatých a úspěšných lidí. Od koho jiného se to také učit že ano? 🙂
Vy jste psal, že se setkáváte s názory, proč by to nešlo atd. Chtělo by  to se obklopit jiným druhem lidí. Nějakými úspěšnými podnikateli. To není jenom z mojí hlavy to tvrdí ti, co dokázali takhle vydělat spoustu peněz.    Tu literaturu vřele doporučuju. Pošlu vám další, návrhy když budete chtít. Já vím nic extra jsem vám neporadil, dost možná sám už dávno pilně studujete životopisy milionářů, ale věřím, že když člověk chce, dokáže všechno. Proto vám držím palce.
 
S pozdravem Jakub.

 

Josef

17.4.2011

Dobrý den pane Jakube,
děkuji Vám za komentář. Videoukázku jsem shlédl a různou literaturu k podnikání jsem také pročetl. Obklopit se úspěšnými lidmi však není tak jednoduché. Úspěšní lidé mají rádi kolem sebe zas úspěšné a bohaté lidi. Myslím, že velkou pomocí nám, méně úspěšným, je právě tento Web. Máme možnost si zde sdělovat různé nápady, starosti i radosti z podnikání. Možná tady naše nápady někoho zaujmou a může dojít ke vzájemně výhodné spolupráci. Tím chci také vyjádřit dík autorovi tohoto projektu (nápady na podnikání)
S pozdravem Josef

 

Michal

15.4.2011

Dobrý den, nemyslím si že by o opravené elektrospotřebiče nebyl zájem. Dle mého názoru je spíše problém v tom že není mnoho schopných opravářů a tak si lidé raději koupí novou věc. Radil bych vám navštěvovt různá odkladiště sbírat pračky atd. a prodávat je jako bazarové nejlépe přes vlastní web. Myslim si že by to mělo uspech. lide často vyhazují treba 2,3 roky stare pristroje i funkcni. Pokud by jste mel zajem rad se budu podilet na prodeji takovych spotrebicu.

 

Josef Jeřábek

24.4.2011

Dobrý den Michale,
Protože, kromě jiného, pracuji již dlouhá léta , jako opravář autom. praček mohu vám sdělit mé zkušenosti. Ceny AP spadly velice dolů dolů, přičemž ceny náhradlích dílů a tedy i oprav stále rostou (jako u všech výrobků). Z těchto důvodů si lidé nedávají, mnohdy zánovní spotřebič opravit. Je také pravdou, že někdy starší, opravený spotřebič může vydržet déle než dnešní nový. Dnešní výrobky jsou stále méně kvalitní a bohužel vydrží méně. Také jsem dělal opravy nových spotřebičů, hned při prvním zapojení nefungujících  a vrácených zákazníkem prodejci. O tyto, po opravě naprosto funkční výrobky, byl vždy veliký zájem. Poskytuje se na ně velká sleva a dvouletá záruka. Problém však je, se k těmto výrobkům dostat. Pokud bych takové výrobky měl, velmi rád s vámi navážu spolupráci. Děkuji za příspěvek, Jeřábek

 

aleš

18.7.2011

až teď koukám že článek je už postarší tak snad si to ještě přispěvatel přečte.
sám jsem o tomto portálu vůbec nevěděl, a podle počtu příspěvkú za celou dobu existence stránek, bych řekl že se lidi v čechách vážně vúbec o nic nezajímají. no jsme v čechách .
je sice pravda že když člověk popřemýšlí vždycky na něco přijde, když to vymyslí sám je mu práce k srdci nejbližší a pak už jen vychytává zpúsoby jak překonávat překážky, až když se stane že si s nějakou neví rady, musí pro vyhledat pomoc z venčí.
pokud už je člověk vysílen nekonečným přemýšlením kudy kam v nefunkčním nápadu, musí ho opustit.
mám nápad pro schopné elektrikáře (sám mám vzdělání v ůpně jiném oboru, elktřina je pro mne španělská vesnice)  pokud bude mít někdo zájem rozjet podnikání v oboru který tu nemá zastoupení  ozvěte se na dina.ali@seznam.cz  
                                             aleš k.

 

aleš

18.7.2011

dobrý den shlédnul jsem váš příspěvek a mám nápad , ale nerad bych ho psal do volného prostoru. už nějakou dobu sháním schopného elektrikáře, zatím neúspěšně, protože buď je to elektrikář schopný, ale dobře zaměstnaný, nebo je zapálený ale řemeslu nerozumí. pokud budete mít zájem, budu rád když se ozvete.
                                 aleš k.

 

Spolupráce s obchodem

19.3.2012

 Dobrý den. Mám obchod s konfekcí, podnikám 18.let, ale teď se mi nedaří jak bych potřebovala. Hledám výrobce nebo velkosklad ke spolupráci. Nebo i šicí dílnu.  Byla bych ochotná si i oblečení vyměnit. Zboží mám, ale není to ono. Poradí mi někdo? Děkuji.

 

opoved

2.5.2012

Dobry den, vyrobim pro Vas male serie odevu ve spičkove kvalite . Ceny dohodou. Dlouhodoba spoluprace . tel . 775 358 867

 

spolupráce

16.7.2012

Dobrý den
Rád bych začal podnikat ale jít do něčeho sám mám obavy. Našel byse někdo z Olomouce nebo Bruntálu pro spolupráci? Děkují Josef

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>