Nápad na „pěstování domén“ SEO optimalizace

Spekulativní nákup domén a jejích následný prodej se ziskem je zcela jistě samo o sobě kontraverzní avšak profitabilní podnikání na internetu.  Dnes jsem řešil pro kolegu zajímavý požadavek z oblasti doménových registrací a následného prodeje, který by sám o sobě mohl být podnikatelským záměrem.

Kolega požadoval kalkulaci na registraci 2 domén z oblasti turistiky. Na každé z nich rozjetí blogu a zaplacení copywriterům vytvoření jakýchkoliv vhodných článků z oblasti cestování, tak aby to podpořilo SEO s následným umístěním na prvních pozicích ve vyhledávačích. Co je cílem jeho záměru ? po dosažení prvních pozic ve vyhledávačích prodat tyto projekty se ziskem.

Mně osobně to připadá jako spekulativní nákup domnén, vytvoření „jakéhokoliv“obsahu a pak rychlý prodej. To zda to je ekonomiky výhodné v tuhle chvíli nevím, kolega tvrdí, že to bude výhodné.

Jeho náklady :
Domény, hosting 2 000kč
Instalace open source red. systému 2 000 kč
Vytvoření článků na každý web 20 – 40x 500kč pro copywritera 20 000 kč
SEO Optimalizace 10 000 kč

Sumárně tedy cca 34 000 kč za dva weby.

Pokud se během roku dostane na první pozice pak to chce hned prodat, otázkou je za kolik.  Vše je poptávka a nabídka, takže jakou cenu mohou mít takové blogy z oblasti cestování ?

Pokud se ukáže, že je to zajímavý nápad a výnosný nápad, šlo by takto „pěstovat“ a prodávat jakékoliv portály či blogy z daných oblastí.

Jakou vidíte šanci na úspěch ?

 

Počet komentářů: 4

 

hocikto.info

18.6.2008

Je to blbost, po predaji a zmene obsahu sa domena strati niekde nizko vo vysledkoch vyhladavania. Druha vec je, ze pripadny (ne)kupec si radsej vybuduje svoju stranku s realnymi uzivatelmi a nie s nahodnymi z vyhladavaca.

 

dsm

20.6.2008

Je to imho hodně naivní. Nika cestování je neskutečně konkurenční, takže dostat se na 1. místo v SERP by stálo poměrně dost peněz (času). A pochybuju, že by informativní blog s 20-40 stránkama někdo koupil za víc než 50k. Ale možná by to stálo za experiment :)).

 

Maigi

2.9.2008

Me to tak spatne nepripada, ovsem realizoval bych to rozhodne v jinem odvetvi, nez je turistika. Pokud se tohle uskutecni (nakup domeny, rozjeti webu, optimalizace, navstevnost), tak je treba umistit tam vkusne nejaky zdrov penez (reklamu) a cele to prodat proste jen jako normalni aktivum (nezalezi na tematu, ale na prijmech). napriklad kdyz ten web na reklame vydela treba tisic korun mesicne, bude po tom vetsi poptavka, nez za web s navstevnosti a bez prijmu. Pokud bude slusne umisteni ve vyhledavacich a slusna navstevnost, neni takovy problem do roka nejaky prijem vybudovat. Pak uz by se na prodeji urcite vydelat dalo. Howgh

 

waltr1

20.9.2011

taky myslim že v zaplavě vebu by předni umisteni mnelo smysl i pro investora a spekulanta na zajisteni reklamnich banu a t d
v podstatě ma projekt šanci v jakemkoli oboru

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>