Napad na podnikani – prodej lihovin

Štítky:

Domnívám se, že mám zajímavý nápad, jak atraktivně nabízet široké spektrum lihovin. Jde o to zajistit co nejefektivněji možnost nákupu co nejširší škály značek (především zahraničních resp. exotických), dodat určitou přidanou hodnotu formou nápadu a manipulace (např. stáčení do vlastních typizovaných lahví s originální nálepkou) a nastavit distribuční kanály k odběratelům. Širokospektrální sortiment je výhodou umožňující různé zajímavé kombinace a šanci na vyplňování mezer na trhu. Na druhou stranu nevýhoda spočívá v nákladnosti na zajištění menších dodávek z mnoha zdrojů (odpadá efekt množstevních slev a spolupráce s výhradním partnerem).
Přivítám zkušenosti z obchodu s lihovinami. Zda se výrobci brání či nebrání být nabízeni společně s konkurencí. Zda a jaké existují hromadné velkosklady alkoholických nápojů (tj. zda je možno na jednom místě nakupovat široké spektum značek různých výrobců). Pochopitelně vítám i zkušenosti s tuzemskou distribucí, případně seriozní zájemce o rozpracování a realizaci tohoto nápadu.

Počet komentářů: 4

 

karel

25.1.2009

Dobry den,
myslim si ze to ma sanci na uchyceni, zkuste to !

 

Drinkman

29.1.2009

Zdravím,
o obchodu s lihovinami toho bohužel moc nevím, jen omezené informace. Pochybuji ale, že si výrobci lihovin nechají narušit jejich originální balení nějakým jiným balením s přidanou hodnotou. Pokud ale legislativa umožňuje prodávat přes internet jakýkokoliv v EU legalizovaný alkohol, je možný dle mého názoru internetový prodej s dovážkou přímo z velkoskladu distributora bez držení vlastních skladových zásob. Žel bohu distributoři alkoholu mají již obtočeny kolem prstů téměř všechny restaurace a bary, proniknout do něčeho takového je velice problematické. Každý distributor ovládá jen část trhu s určitými značkami, těžko lze najít levného dodavatele alkoholu který by disponoval širokým spektrem značek levněji než výhradní distributoři. Proto prodej různých značek lze levně realizovat jedině od mnoha různých výhradních distributorů, od jednoho by to bylo patrně drahé.

Mohu však nabídnout případně něco co se k tomuto projektu velice hodí – doménu DrinkBar.cz (a její pomlčkovou alternativu Drink-bar.cz). Nebráním se buď spolupráci, nebo prodeji domény. A můj osobní nápad je poněkud jiného charakteru okoukaný od jiného projektu fungujícího v USA – na tyto stránky umístit odkazy a časy, kdy se v určitých barech podávají drinky zdarma. Efektem je reklama barům, kterým stoupne popularita a návštěvnost.

Tomáš

 

Busidea

2.2.2009

To Drinkman:
Zajímavý projekt. Kdybyste podobný web rozjel, nabízely by se tu určité formy spolupráce. Součástí vašich stránek by mohl být eshop (či jen inzerce a sběr objednávek-provize) na mnou zamýšlené produkty (nejen prostý alkohol). Naše „projekty“ jsou zřejmě jen ve stádiu úvah, kdybyste ale svůj záměr realizoval, přivítám informace (busidea@atlas.cz)

 

CzS

25.9.2009

Zdravím ,velkoobchodů pro tento účel js u nás nespočet. Dají se koupit celkem různorodé nápojové sortimenty. Ideální je přímý dovoz , spousta firem to řeší dovozem v sudech a zde se víno i lihoviny stáčí do lahví dle vzoru. Známý je obchodním ředitelem v jedné takové organizaci , která prodává lihoviny ( oragnizace patří ke pěti největším v CZ ). Zeptám se ho. Spousta malých firem co zde dělají ditribuci nějakého HI zboží na tom mají citelné marže ( Láhev prodej 6€ distributor , 14 Liber v Anglii , 17€ ve Francii a Německu , u nás prodej cca 800 / láhev. ) a těch sortimentů je celkem více … i já jsem o tom uvažoval takto to brát přímo z venku. Jediným problém pro mne zatím byla doprava a málo času vše realizovat.
Přivítám bližší informace do mailu (czech.soldner_at_gmail.com )
místo _at_ dejte zavináč – ochrana přes spam.roboty.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>