Nápad na podnikání – zdravotní pojištovna pro mazlíčky

Štítky: , ,

Dobrý den
Mám hrubou vizi na vytvoření Zdravotní pojišťovny pro domácí mazlíčky,fungovala by podobně jako ta pro lidi,pojištění by samozřejmě bylo dobrovolné.
Výhody pro páníčky jejichž mazlík by byl pojištěn by byly např zdarma pravidelná očkování,hrazení určitých zdravotních výkonů,operací a podobně se kterými člověk nepočítá,ale mohou často finančně nemile překvapit(znám to z vlastní zkušenosti)
Šlo by o to nasmlouvat podmínky s lékaři a vytvořit tabulky na bodové ohodnocení jednotlivých výkonů apod..plus stanovit výši pojistného-Na to si sám netroufám,nemám zkušenosti z oboru..
Výhodou pro lékaře by pak bylo zajištění stálejších pacientů a jistota že dostane za zákrok zaplaceno od pojišťovny..
Další věc která by mohla navazovat by byli např různé výhody,nebo poukázky na vitamíny,potravové doplňky apod..
Mail: jfalc@seznam.cz

Počet komentářů: 2

 

Týna

28.8.2011

Dobrý den,
stačí se podívat do nabídek pojištoven a tyto typy pojištění již existují. Nevím jaký máte kapitál, ale otevřít si jen tak pojištovnu není tak jednoduché. A navíc  prosadit se na pojistovaci trh nebude snadne, jen sehnat nejake zajistovny, dostat lincenci od CNB, sehnat kvalitni pojistny matematiky,atd., nevim nevim. Vsechny tyto spolecnosti budou nekolik kroku pred Vami, protoze maj kapital, kontrakty se zajistovnami, zamestanavaji spoustu odorniku a maji uz sve portfolio klientu. Kdy pri vsstupu natrh se proasadi rychleji pojistovna s jmenem nez nejaka nove vznikla NoName.

 

Zdeněk

11.4.2017

§ 18
Základní kapitál
(1) Výše základního kapitálu tuzemské pojišťovny činí při provozování pojišťovací činnosti podle
a) jednoho nebo více pojistných odvětví životních pojištění uvedených v části A přílohy č. 1 k tomuto zákonu nejméně 90 000 000 Kč,
b) pojistných odvětví neživotních pojištění uvedených v části B přílohy č. 1 k tomuto zákonu
1. pro odvětví uvedená pod body 1, 2, 8, 9 a 18 celkem nejméně 65 000 000 Kč,
2. pro odvětví uvedená pod body 3, 4, 13, 16 a 17 celkem nejméně 90 000 000 Kč,
3. pro odvětví uvedená pod body 7, 10, 14 a 15 celkem nejméně 160 000 000 Kč,
4. pro odvětví uvedená pod body 5, 6, 11 a 12 celkem nejméně 200 000 000 Kč.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>