Parní sauna

Štítky: , , ,

Parní sauna dostupná všem, bez nároků na prostory.

Projekt vznikl před 2 roky. Bydlím ve 2+1 a chtěl jsem mít saunu doma. Vzhledem k prostorovým možnostem mého bytu nepřicházela v úvahu instalace parní kabiny či jiného podobného zařízení.

Vymyslel jsem a následně zkonstruoval výrobek, který plnohodnotně splňuje svůj účel parního saunování. Samozřejmě, že k výsledku vedlo mnoho pokusů a omylů, ale povedlo se.

Výsledek je takový, že parní saunu může vlastnit ten, kdo má k dispozici vanu nebo sprchový kout. Princip je jednoduchý: pára nepotřebuje vzduchotěsné prostory pro udržení se v prostoru. Stačí „uzavřít“ vanu nebo sprchový kout vhodným materiálem s lehkou konstrukcí. Pro výrobu páry je dostačující generátor o výkonu 3 kw.

Potenciál projektu shledávám v uspokojení potřeb lidí v péči o své fyzické i duševní zdraví. Mělo by se jednat o lidi, kteří se stydí navštěvovat veřejné sauny, lidi, kteří bydlí v bytech, ty, pro něž je obtížné dojíždět za saunou, ty, kteří rádi využijí intimitu domácího prostředí atd.

Radim Dvořák

e-mail: radimdvorak96@seznam.cz

 

Počet komentářů: 3

 

Klára

3.1.2016

Dobrý den,
to je super nápad, jak jste na tom s výrobou? Hned bych si jednu koupila …popř. jak vysokou investici potřebujete?
Díky za info
Klára

 

Daniela

19.1.2016

Mate patent, nebo nejakym zpusobem jisteny napad? Je to bezpecne? Proslo to „bezpecnostnimi pravidly a kde? Jakou investici a na co zadate? Dekuji

 

M. Beran

30.8.2016

Bezne se vyrabeji parni sprchove kouty, ktere nestoji ani zadne zavratne penize. Jaky benefit ma tedy vase sauna na vanu ? Ma konstrukce nejake bezpecnostni atesty, nebo jde zatim o amatersky vyrobek ?

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>