Podnikání – občerstvení ve škole

Štítky: ,

Dobrý den,
dostala jsem nápad ohledně zdravější výživy v našich školách. Nevím zda něco podobného existuje, ale domnívám se, že to není docela špatný nápad a ráda bych znala vaše názory.

Má představa je taková:
mám pocit, že v dnešní době je v téměř každé škole nějaký bufík, kde se prodává občerstvení. Samozřejmě pečivo, pití a také ostatní dobrůtky a zdravá výživa, kterou obzvláště děti potřebují v době růstu, ustupuje a nahrazuje ji spousta sladkostí ap. pochutin.  Ale co takhle čerstvý ovocný salát na základních školách nebo i zeleninový na středních či vyšších školách.
Mé děti ho milují. Mohly by být různé druhy těchto salátů a na výběr by bylo dle chuti každého. Byla by to čerstvá, zdravá a vitamínová svačinka pro děti.
Nevím však jak postupovat ohledně výroby těchto salátů, jaké bych musela splňovat hygienické podmínky ap.  A také bych ráda znala názory ostatních. Co myslíte?? Byla by šance na úspěch?

Počet komentářů: 4

 

Lada

17.4.2009

Nápad s občerstvením ve školách se zaměřením na saláty je bezesporu zajímavý. Osobně si myslím, že cílová skupina jsou dívky 15 a více let, které „drží diety“ nebo chtějí žít zdravě aby byly krásné a štíhlé. Z toho vyplívá zaměření na střední a vysoké škole.

 

honza

26.4.2009

jo pojd me do toho spolecne co?????

 

Martin

27.4.2009

mě se tento nápad rovněž líbí, jen je opravdu třeba si všechno správně pozjišťovat, především ty hygiencké normy.

 

Peprnik

27.1.2010

No, vidím v tom jeden zádrhel. Zdravá výživa je sice in, ale u dospělých a to ještě ne u všech. Děcko z toho nemá rozum a víc se řídí pocity než rozumem.  Aj dospělým to dá práci stravovat se zdravě, když před tím třeba na to zvyklí nebyli. Člověku, jakožto každému jinému zvířeti, instinktivně chutnají výživné věci neboli tuk, cukr, bílkovina. Každé děcko bude preferovat hamburger před mrkví. Dá si děcko radši neslazený bylinkový čaj nebo kofolu? Už asi chápete kam mířím…. Je rozdíl v tom dělat záslužné věci a rozdíl v tom být v podnikání úspěšný.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>