Podnikání v oboru výroby biopaliv

 

 

Dobrý den

hledám investora ev.tichého společníka na zainvestování zahájení podnikání v oboru výroby biopaliv-pelet a štěpky+další záměr s tím spojený. 

 

Podnikatelský záměr:

 

 

Za prvé se jedná o rozjezd podnikání od nuly. Začal bych takto.

Koupila by se nemovitost,kterou mám již domluvenou přímo s majitelem.

Je to bývalá zemědělská usedlost o celkové výměře cca 86.670m2.

Usedlost se nachází na pokraji obce Chvalnov.Je v malebném krásném prostředí u Buchlovských hor!               

        Adresa nemovitosti:     Chvalnov5,

                                             Chvalnov-Lísky

                                             76805 Kroměříž 

Zde se nachází 3 velké budovy.S toho je jedna ve tvaru´´L´´. Jedna se situuje na pokraji příjezdové cesty.

Zde dříve byl chov dobytku a s podkrovních prostorách drůbeže.Prostory jsou v dobrém stavu bez zápachu s potřebou drobných úprav a investic.

 

Zde bych vytvořil výrobnu dřevěných briket a peleta a dřevěné štěpky.A zpracovával dřevo na topení(řezání,štípání).

Brikety nejsou pouze ze dřeva,ale dají se vyrábět s travin,větví,obilnin,hoblin,odpadu s řepky olejné,s lístí,ze sběrných surovin jako je papír a jiné…

Pelety mají stejnou výhřevnost jako hnědé uhlí,akorát je to mnohokrát levnější a kouřové zplodiny jsou šetrnější k přírodě!

Japonské topoly mají větší výhřevnost jak hnědé uhlí a všichni se vrací opět k přírodním palivům! Přírody ubývá a přírodu mám rád a títmo chci taky pomoct ekologii a zároveň ekonomii!

Koupili by se od výrobce stroje.Jeden stroj na pelety a dva stroje na brikety.Stroj na brikety stojí 250 000 kč.

Stroj na pelety stojí  50 000 kč.

Dále je potřeba do provozu mít taky vlhkoměr,drtič,sušičku!

Toto vybavení by stálo 400.000 kč.

Cena pelet 4,80 kč/kg.Prodávalo by se to po 5 kg až 50 kg balení dle přání zákazníka!

Dále chci koupit pozemky a vysadit na něj Japonský topoly,které budou do

budoucna hlavním dalším zdrojem materiálu k této výrobě a jiného zpracování.Např: jako palivové dříví na  prodej s velkou výhřevností.  

.Uhlí ubývá a je dražší.Toto mě pomůže držet ceny za topení stále levné! Na obě tyto činnosti lze dostat dotaci ve výši 80%.

Za 3-5 let tyto topoly lze použít na tyto účely.Po těchto letech jsou již veliké jako obyčejné stromy,které rostou desítky let! Do této doby než stromy vyrostou,tak se brikety budou zpracovávat s travin,listí,dřevěného odpadu(štěpky) a hlavně pilin s dovezených od pily a stolařů.

Za 3 roky je strom 2.třídyna zpracování biomasy a po 5letech je 1.třídy na zpracování.Po skácení chceme toto dřevo prodávat jako stavební materiál.Nebo materiál na výrobu dřevěných dětských hřiští,zahradních houpaček a jiné..popřípadě i vlastní výroba.Také máme firmu která si drť od nás koupí a vyrábí s toho lisované panely různé tlouštky na výrobu eko domů.

S 1ha lze vytěžit po 5letech 240t – 300t dřeva.To po nákladech na výsadbu 1ha se cena pohybuje maximálně 45.000kč.Ale výtěžek činí 720.000,- – 900.000,-kč.Chceme takto zasadit celkem zatím 8ha čož potom náklady činí 360.000kč a výnos by činil při nižší úspěšnosti 5.760.000kč.

Dále chci přikoupit pozemky na výsadbu topolů.Pozemky mám již vyhlídlé a ceny snížené o velikých rozlohách cca dalších 42km2..Cena pozemků činí cca 340tisíc korun.

 

Počítám maximální odhad 10milionů výše úvěru. 

 

Dále s jedné hlavní budovy co se nachází cca 100m od této výrobny.Se v roce 2003 zde provedla izolace.A počala částečná rekonstrukce.Tato usedlost byla vybudována v20.letech.Je ve velmi dobrém stavu.Veškeré tyto budovy mají nové krovy a střechy! S této budovy ve tvaru písmena ´L´chceme udělat restauraci s penzionem o kapacitě 50-100 lůžek.Bude zde hodně možností sportovního vyžití a později bazén s wirpoolkou a jiné.Chceme zde a v okolí konat akce pro děti a tělesně postižené.Chci aby zde bylo vždy nějaká akce v jakémkoliv ročním období a počasí!I na tento záměr se dostanou dotace!

Navíc na okolí hranice pozemku statku se nachází 4 rybníky. Voda je vlastní.Vybuduji zde vlastní čističkou a na nádvoří chci nechat udělat menší větrnou elektrárnu to vše pro vlastní potřebu.Tudiž náklady minimální,skoro žádné!!!

Výnos této restaurace s penzionem jsem počítal minimálně 2,7milionů ročně !Po odečtení veškerých nákladů.

Je zde od této tzv.hlavní budovy ještě jedna budova.S této budovy bych chtěl udělat sportovní centrum.Bowling,squash,stolní fotbal,stolní tenis, šipky,kulečníky(biliardy) a jiné zábavné hry.

 

Ručení po dobu splácení by jsem  chtěli řešit nemovitostmi a stroji.Popřípadě směnkou a smlouvou za rozumný RPSN.

Úvěr by jsem preventivně vzal na dobu maximální,ale s tím že by šlo bez poplatků vše doplatit dříve. Zhruba odhad vrácení vidíme na 6.let!

 

Takže shrnutí.

Koupí se nemovitost(zemědělská usedlost) o rozloze cca 86 670 m2.

Zde by se provedla výsedba Japonských topolů,zavedla by se zde provozovna na zpracování těchto materiálů,penzion s rekreačním záměrem a restaurací.Na této usedlosti jsou inženýrské sítě nataženy.Voda,elektrika i plyn!

Cena nemovitosti za kterou by se koupila je 3 500 000kč.Odhadní je 12,4milionů a druhý 9,4milionů.

investice na rekonstrukci a nákup vybavení penzionu a výrobny jsme počítali 5milionů.

Čili nákup,rekonstrukce a vybavení celkem bude stát 12milionů.

Návratnost do 10let,s návrhem prvních splátek s odkladem minimálně po půl roce či podle dohody! 

 

Prosím o finanční pomoc s docela rychlou návratností když bereme v poměr investice a tak velikou částku!!!

 

Děkuji s pozdravem

Jan Čagánek

Ca.Jan@seznam.cz

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>