Jiří Rostecký, ředitel společnosti iParťák s.r.o.

...začal jsem tehdy, kdy moji spolužáci skončili.. Jiří Rostecký

Napadynapodnikani.cz oslovují podnikatele z nejrůznějších oborů, podnikatele nejrůznějšího věku, podnikatele různě úspěšné, začínající i dávno etablované ve své profesi. Mezi ty hodně zajímavé patří také mladý podnikatel Jiří Rostecký. Přes své mládí už provozuje úspěšnou firmu, která poskytuje širokou škálu služeb v oblasti podnikání na internetu, svým klientům obstarává webové stránky se vším všudy, opatří i překladatele, jazykové korektory a kvalitní copywritery. Zeptali jsme se ho na jeho podnikatelské začátky i plány.

V kolika letech jste si vydělal své první peníze? Za co to bylo?
Úplně poprvé to bylo pár stovek korun ve čtrnácti letech. Nebylo to z brigády, ale poprvé jsem prodal reklamu na svém webu. Tehdy jsem z toho měl obrovskou radost, protože jsem zjistil, že to jde, a že vydělávat nemusí jen velké portály. Dneska se tomu hodně směju, protože jsem tehdy byl na inzerenta velmi agresivní a přísný. Když peníze nepřišly do druhého dne, už jsem posílal email s několika vykřičníky. Nejradši bych za to sám sobě nafackoval, ale přijde mi hloupé tomu člověku po tolika letech psát a omlouvat se. Takže… jestli to čte, tak se omlouvám a ano, přežil jsem sám sebe.

Jak Vás napadlo, že budete podnikat?
Přišlo to tak nějak samo. Začal jsem tvořit webové stránky pro radost. Ve třídě na základní škole to dělalo více kluků a mezi sebou jsme se trochu poměřovali. Já jsem od přírody soutěživý člověk, takže jsem se snažil mít webové stránky co nejlepší. Postupně jsem se zlepšoval a stránky rostly.

Když na to tak vzpomínám, začal jsem vlastně tehdy, kdy moji spolužáci skončili. Koupil si vlastní doménu a začal se na vše dívat z jiného pohledu. Když později po střední škole přišlo na další směřování mého života, podnikání už bylo jasnou volbou.

Jak jste se dostal k podnikání ve Vašem oboru?
Provozoval jsem magazíny. Bavilo mě totiž psaní a celkově tvorba obsahových webů. Jenomže jsem musel začít řešit redaktory, aby čtenáři nečekali týdny na nové články. Prostě jsem to sám nezvládal a přišel i problém s jazykovou stránkou textů a celkově s úpravami webů, které jsem stavěl na WordPressu.

Začal jsem proto hledat pomoc. První redaktory, kteří by psali za mě. Tak jsem poprvé začal platit lidi za to, že dlouhodobě něco dělali na mém webu. Hned na to jsem najal prvního korektora a už se ohlížel po někom, kdo by mi pomohl s technickými problémy.

Lidé se mě začali ptát, kde beru tak dobré redaktory a kdo mi s tím vším pomáhá. Vycítil jsem možnost zúročit to, co mám, a postavil na tom první službu. Postupem času se vše rozrostlo a dnes jsme firma. Myslím si, že naší největší konkurenční výhodou je moje znalost potřeby našich klientů a to, že dokážu posoudit kvalitu textařů a mám své lidi prověřeny dlouhodobou spoluprací. Celkově se dá říci, že nabízíme pouze to, co jsem v minulosti sám potřeboval a nemohl najít.

iParťák - Jiří Rosecký

iParťák – Jiří Rostecký

Jakou formou nabízíte své služby?
Největším zdrojem našich zakázek je doporučení od stávajících klientů. Jsem velmi nadšený, když nám nový klient napíše, kdo nás doporučil a co mu o nás řekl. Snažíme se, aby to tak bylo i do budoucna a abychom si dobrou pověst udrželi. Samozřejmě ale i my jdeme klientům naproti. Hodně pomáhají naše webové stránky a celkově prezentace firmy na internetu.

Jaké jsou vaše vize do budoucna?
Stále zdokonalujeme naše služby. Momentálně vytváříme nové centrální kanceláře firmy, kde máme i vlastní školící místnost. Tam chceme pracovat na kvalitě jednotlivých služeb, a proto máme naplánována různá školení pro programátory, grafiky, textaře a další. Stejně, jako jsem v minulosti zúročil to, co jsem už měl, chci to samé dělat i dnes, tedy pracovat se svými lidmi a posouvat je, stejně jako nás, dopředu.

Dále máme v plánu spuštění několika nových projektů a zdokonalování těch stávajících. Investovali jsme relativně hodně peněz do domén a postupně je chceme začít využívat. Myslím si, že tento rok bude hodně těžký.

Plánujete dlouhodobě nebo se řídíte pouze podle aktuální situace?
Myslím si, že se to nedá navzájem vyloučit. Mám krátkodobé plány na základě aktuální situace, ale i dlouhodobé plány na roky dopředu. Můj krátkodobý plán je momentálně třeba kompletní 

1 komentář

 

vladislav

5.10.2014

Jsem VŠ strojař a hledám nějakou možnost podnikat na internetu.
Na koho se mohu v mém případě obrátit?

předem děkuji Vladislav

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>