Posouzení záměru na podnikání – vedení účetnictví

Štítky: ,

Dobrý den,
dnes jsem objevila Vaši stránku na internetu, která mě velmi povzbudila a potěšila zároveň.
Jsem velmi ráda, že vzniklo něco takového pro ty, kteří uvažují o podnikání a nemají se s kým poradit.
V současné době jsem v situaci, kdy mám velkou chuť do podnikání, avšak chybí nápady.
Doposud jsem pracovala ve velkých nadnárodních firmách, ale věk a zdravotní hledisko mi již nedovoluje abych tam pokračovala. Rozhodla jsem se osamostatnit a uplatnit své zkušenosti, nejsem si ale jistá zda to v čem chci podnikat je dobrý nápad, proto jsem přivítala tuto možnost, aby někdo nestranný posoudil můj podnikatelský záměr.
Pracovala jsem řadu let jako personalista, ovládám výborně francouzštinu a slušně angličtinu, udělala jsem si certifikát na mzdové účetnictví a získala krátkou praxi. Chtěla bych nabízet malým a středním firmám služby ve zpracování mzdového účetnictví a personálním poradenství a k tomu nabízet jazykovou znalost francouzštiny – např. překladů, další administrativy apod. Nejsem si ale jistá, jestli je to dobrý nápad, protože firmy žádají kompletní účetnictví (i finanční) a o francouzštinu není zájem. Ale možná, že se mýlím.

Pokud byste mohli posoudit tento nápad, moc byste mi pomohli.

S pozdravem
Ilona Psotová

Počet komentářů: 3

 

Lubos

11.5.2011

Prosím pošlete mi na vás kontakt, něco bych pro vás měl.
ing. Koval

 

Dušan Brezáni

29.5.2011

Vážená paní,
   dovolím si pouze poznamenat to, co je celkem jasné.
Umíte mzdové účetnictví? Výborně. Protože spousta účetních ho neumí a rády by také podnikali. Nic Vám nebrání nabízet komlexní služby a činnosti, které neovládáte (finanční účetnictví, daňové poradenství) nakupovat nebo si najít obchodního partnera, který tyto oblasti ovládá. 
Pokd jde o francouštinu, na internetu najdete spoustu poptávek po překladech. Není nutně důvod nabízet účetnictví a překlady společně. Segmenty do kterých můžete a budete nabízet své služby nemusí být totožné.
Další možností zúročit vaše zkušenosti personalistky  je vlastní agentůra práce.
 
 
S pozdravem
D.B.

 

Ilona Psotová

4.12.2011

Děkuji mnohokrát za odpověď, v podstatě jste mi porvrdil to, co jsem si myslela.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>