Potřebujete trvalé bydliště na lepší adrese?

Štítky:

Většina z nás má adresu trvalého pobytu v místě svého bydliště.

Trvalý pobyt je adresa občana České republiky vedená v registru obyvatel. Každý občan může mít jen jednu adresu trvalého pobytu. Tato adresa musí být umístěna v objektu, který je označen číslem popisným nebo evidenčním a je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.

(Trvalý pobyt je upraven v § 10 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (dále jen zákon o evidenci obyvatel).

Někdy se ovšem může osoba dostat do situace, ve které je pro ni nepraktické mít svou trvalou adresu ve skutečném místě bydliště.

Důvodem pro změnu trvalého pobytu do atraktivní lokality může být potřeba přihlásit dítě do vybrané školky nebo školy nebo možnost získat parkovací kartu v lokalitě, která nabízí výhodné parkování pouze pro rezidenty. Nahrazení trvalého pobytu na městském úřadě adresou trvalého pobytu v seriózní lokalitě zase pomůže zlepšit Vaši reputaci např. při hledání zaměstnání. Vedle výše zmíněných výhod získáte také právo ve zvolené lokalitě volit. V některých případech je změna trvalého bydliště zdůvodňována také např. obavami z exekuce.

Výše popsané situace nyní mohou občanům pomoci vyřešit firmy, které nabízejí službu poskytnutí trvalého bydliště. Mezi takové služby patří také pražská firma ProfiSpolečnosti.cz, která má ve svém portfoliu hned dvě luxusní lokality, a to v centru Prahy a v Ostravě, oboje za příznivé ceny.

Nezapomeňte, že po uzavření smlouvy o poskytnutí trvalého pobytu a zaplacení příslušné sazby si můžete zažádat o nový občanský průkaz, ale máte rovněž povinnost informovat o změně svého bydliště příslušné úřady, jako je zdravotní pojišťovna nebo Správa sociálního zabezpečení. Dobrá zpráva naopak je, že finanční úřad, katastr nemovitostí nebo živnostenský úřad mají již své údaje s registrem obyvatel synchronizované a jim tedy není nutno změnu hlásit.

 

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>