Pracujete v Praze 1 a nemůžete zaparkovat?

Štítky:

Velká města řeší problém parkování narůstajícího počtu vozidel svých obyvatel i svých návštěvníků stále častěji vyhrazováním parkovacích míst pro své rezidenty. Takzvané modré zóny vyznačené modrou čárou se objevují postupně ve stále větším počtu pražských čtvrtí. Náklady na parkování v centru Prahy pro nerezidenty mohou při pravidelném využívání představovat dost podstatnou finanční zátěž.

Přemýšleli jste o přesunu adresy svého trvalého bydliště na adresu v centru Prahy? Přemýšleli jste o tom, jak se stát pražským rezidentem a parkovat v modrých zónách Prahy 1?

Ano, není to utopie, je to docela možné. Na trhu jsou k dispozici služby, které poskytují občanům ČR a EU virtuální trvalé bydliště, a to za cenu, která je v přepočtu na měsíc několikrát levnější než např. dlouhodobé parkování v této zóně.

Mezi společnosti, které nabízejí službu poskytnutí trvalého pobytu, patří firma Profisidla.cz, která má velké zkušenosti také s poskytováním sídla společnostem.

V objektu, ve kterém tato firma nabízí adresu trvalého pobytu, je navíc možnost využití recepce a dokonce vybavené zasedací místnosti. V okamžiku uzavření smlouvy a zaplacení zvolené sazby získá klient od firmy souhlas s ohlášením změny trvalého bydliště na příslušném úřadě a má ihned právo zažádat o nový občanský průkaz.

Po legislativní stránce je problematika trvalého pobytu upravena v § 10 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (dále jen zákon o evidenci obyvatel.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>