Projekt pro osoby s tělesným postižením

Štítky: , ,

Dobrý den,

pracuji ve velmi zajímavém projektu pro lidi s tělesným postižením. Máme dvě tréninková pracoviště – kavárnu a obchůdek.

Lišíme se a vlastně jsme ojedinělí v tom, že lidi zaměstnáváme a trénujeme zároveň. Jsou u nás nejméně rok. Po tuto dobu jsou podporovaní týmem trenérů, terapeutů a mě (pracovní terapeutky). Z tréninku vycházejí sebevědomí a plně připravení lidé na práci na volném trhu. Máme 100% úspěšnost zařazovaní na pracovní trh.

Nicméně je trénink opravdu nákladná záležitost, protože tým lidí, který celý trénink vytváří stojí víc, než si jsou oba provozy schopny vydělat. Peněz na podporu zaměstnávání lidí s tělesným postižením je dost. Na zaměstnance, který celý efekt vytvářejí, je bohužel z nějakého důvodu velmi těžké je sehnat.

Připravujeme teď dokonce workshopy s klienty a jezdíme do firem vzdělávat o tom, jak zaměstnávat a komunikovat s člověkem s postižením.

Kdyby vás myšlenka tréninku nadchla, zde odkaz na ČT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-klic/219562221700010/?fbclid=IwAR3AmmbcnrJBreLhgtDhz_ao3HYpq5qJHlE2hrqFvmkQjIOlyfk74sHY5qg.

a nebo http://www.boruvkapraha.cz/projekty/pracuji-tedy-jsem/.

Děkuji, za vaši pozornost

přeji Vám co nejhezčí den

Bc. Karolina Spurná Dis.

Pracovní terapeutka

TA KAVÁRNY a tréninkového programu lidí s TP Borůvka Praha o.p.s.
V Pevnosti 4

Praha 2, 128 41

Tel: +420 725 854 851

Web: www.boruvkapraha.cz; www.takavarna.cz

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>