Ready made společnost je řešení

Štítky:

Možná patříte mezi ty živnostníky, kteří už se nechtějí spokojit s podnikáním jako OSVČ a rádi by měli svou vlastní společnost. Jestliže podnikáte jako fyzická osoba, přechod na podnikání pod právnickou osobou pro Vás může znamenat významný přínos. Pokud máte zájem zahájit své podnikání co nejdříve, je pro Vás ideálním řešením nákup ready made společnosti.

Pokud ještě váháte, zkuste si zrekapitulovat rozdíly mezi podnikáním jako fyzická a jako právnická osoba:

Právnická osoba má mnohem lepší firemní image pro jednání s obchodními partnery a v neposlední řadě i s bankami. Daňová zátěž právnické osoby je nižší a navíc tady existuje možnost daňové optimalizace. Jménem společnosti může jednat více osob i bez plné moci. Společníci neodpovídají za závazky z podnikání celým svým majetkem, pouze do výše nesplaceného vkladu. Doporučuje se tedy vždy celý vklad splatit co nejdříve. Společnosti také při dobré strategii mají možnost čerpat dotace z fondů EU. Při případném prodeji společnosti po 5 a více letech její existence není výnos z prodeje společnosti nebo podílu v ní zatížen daní z příjmu.

Naproti tomu fyzická osoba má vyšší daňovou zátěž a nízkou možnost daňové optimalizace a navíc platí vyšší sociální a zdravotní pojištění. Podnikající fyzická osoba má absolutní osobní odpovědnost za své závazky, ručí za ně celým svým majetkem. S podnikáním jako OSVČ nelze disponovat jako se společností.

Jak tedy přechod z OSVČ- osoby fyzické na osobu právnickou, tedy společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost uskutečnit co nejrychleji? Kupte si hotovou společnost, která je úplně bez závazků, nemá obchodní historii, ale je už zapsaná v obchodním rejstříku, má své jméno, sídlo i jednatele a plně splacený základní kapitál. Takovým společnostem se říká ready made společnosti, jde skutečně o společnosti připravené k okamžitému zahájení podnikání. Při převodu na Vás jako nového majitele je možno začít podnikat ihned, v rámci převodu se provedou v obchodním rejstříku nezbytné změny jednatele a samozřejmě lze změnit také jméno i sídlo společnosti podle Vašeho přání.

Více o praktické stránce nákupu ready made společnosti se dozvíte u expertů Profispolečnosti.cz s.r.o., poskytnou Vám nejenom vyčerpávající informace o právní stránce celé věci, ale rovnou Vám nabídnou svůj seznam hotových ready made firem připravených právě pro Vás. V nabídce mají jak ready made s.r.o., tak ready made a.s., záleží jen na Vás, pro kterou formu podnikání jako právnická osoba se rozhodnete.

1 komentář

 

Igor

17.2.2016

Chtěl jsem se optat jak moc důležité je to s tím, kde firma co nabízí ready made společnosti sídlí? Je jedno jestli je v Praze nebo Brně? To si pak definuji sám sídlo firmy a fakturační údaje?

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>