Robotizace CNC obráběcích strojů

Štítky: , , ,

Dobrý den,

poptávám touto cestou investora pro svůj patent.

Jedná se o technické řešení, které spočívá v robotizaci CNC obráběcích strojů. Oblast strojírenství je velmi široká a v posledních letech se klade zvláště důraz na automatizaci. To řeší větší firmy pořízením robotického chapadla, jenž je cenově a obslužně vhodné zejména pro velkosériovou výrobu. Mé řešení umožní i těm nejmenším firmám používat automatizaci za zlomek ceny a s větší efektivitou. Obrovskou výhodou je, že vše probíhá uvnitř stroje bez nutnosti externího zařízení a kvalifikované obsluhy. Vše se odehrává během výrobního procesu, kdy se robotické kleště (gripper) programují pohodlně v kterémkoliv CAD/CAM programu. V mém případě jsem použil solidCam s lehkou úpravou postprocesoru pro vrtací cyklus. Takto lze naprogramovat jak obráběcí cyklus, tak vyjmutí hotového dílce a najetí dalšího, aniž by musela obsluha otevřít kryt stroje a dílec vyjmout s časovým prostojem. Úspěšně jsem testoval na zakázce, kde jsem tímto uspořil až 30% času a umožnil nechat stroj bezobslužně fungovat přes noc. Byl použit stroj HERMLE C42U a u tříosého frézovacího centra s větší kapacitou stolu pro další dílce bude efektivita o to znatelnější. Vzhledem k již proběhlému testování v provozu mohu konstatovat obrovský potenciál pro trh s cnc stroji.

Tímto bych chtěl poptat investory pro finanční podporu s vyřízením patentu a podílet se na dalším postupu. Zájemci podložím technickou dokumentaci a osobně ukáži zařízení v provozu.

děkuji

Stanislav Mareš

Kontakt:

e-mail: Stanislav.Mares@wienerberger.com

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>