Svět bez peněz?

Štítky:

Dobrý den.

Mám nápad, který je v podstatě o prastarém výměnném obchodu. Dokážete si představit změnu světa a chování lidí, pokud by vůbec neexistovaly peníze? Já ano!!!!!

Nezaměstnaní začnou konečně něco dělat, lidé ve vládě a úřady si konečně nebudou diktovat podmínky a hrabat jenom kvanta peněz do svých kapes, nebude existovat závist-pomluvy, každý začne dělat to, co ho fakticky baví, sníží se kriminalita, nebude se vraždit a zabíjet, lidé budou žít spokojeně bez dluhů a nervů atd. atd. atd. Těchto věcí zde mohu psát mnoho, ale jistě si sami domyslíte, jak by vše vypadalo.

Zkrátka tento nápad je o větě ,,dej a bude ti dáno“

Samozřejmě počítám s tím, že lidé kteří mají mnoho peněz se tomuto pouze zasmějí, protože mají tzv. postaráno o život. Tito lidé by si ale měli zároveň uvědomit, že pokud by ti méně bohatí neexistovali, sami by ti bohatí peníze neměli. Bohatnou pouze na blbosti druhých!!!

Pokud se najde někdo, kdo by tuto myšlenku dokázal rozvíjet, rád se připojím. Přece nemůže být tak složité založit pro start jednu vesnici a dát o tomto vědět celému světu. Určitě se toto hodně proslaví a 90% populace o tomto pouvažuje a možná dá i za pravdu.

Marek Horáček

Kontakt: mh.pc@email.cz

Počet komentářů: 5

 

David Šíma

29.5.2015

Zpoplatnit vstup do té vesničky a business dobrý:D. Nicméně rozumím Vašemu nápadu 🙂

 

Him

10.8.2015

Je to skvělý nápad, ale jak zmiňujete – pro vesničku a pouze pro denní potřeby. Obdobný nápad je výměna času za čas, což mi přijde reálnější. Nedovedu si představit, jak by fungoval výměnný obchod v případě, že si chce švadlena pořídit dodávku. Tento nápad je realizovatelný leda mezi přáteli.

 

Veronika Hlawiczková

16.10.2015

Rada bych se do projektu pripojila, myslim, ze to mozne je. Svadlena dodavku casto nepotrebuje. Tudiz ji nebude kupovat, nybrz si ji vypujci :). Vse je jen o lidech. Ten umi to a ten zas tohle. Kdyz se nebudeme koukat na to, proc je to nemozne, ale zacneme hledat moznosti, myslim, ze se to da :).

 

Zdeněk

11.4.2017

Tak to si snad ale děláte legraci, ne??
Pro objasnění, proč to bez peněz nejde stačí několik hodin dějepisu na základce… Jinak pokud si již nevzpomínáte s těmito teoriemi koketovali takový velikáni dějin jako např. Marx, Engels, Lenin… Ti na začátku tomu možná snad i věřili… Ti co následovali (Stalin, např.,… nebo takový Gottwald, abychom nechodili daleko…) ti už asi tušili že je to jen teorie vhodná k prosazování vlastních zájmů skrze ten největší teror co tahle planeta zažila…
V příštím roce budeme mít hezké výročí tohoto experimentu…
Vy jste asi přijel hodně z daleka,… Mohu se při vší úctě zeptat, kde jste byl posledních 70let???
Komunismus se neštítil vyhlásit vyhlazovací válku vlastním občanům a hrdě ji nazýval „třídním bojem“. Děti stavěl do bojové linie proti jejich rodičům a s gloriolou jim o tom psal do čítanek.
Historické prameny nezvratně dokládají, že komunismus má doposud na svědomí okolo sta milionů lidských obětí a když tady čtu ty Vaše zlepšováky, nejsem si vůbec jist, zda už jej můžeme považovat za historii…
JE SMUTNÉ, ŽE PRO POUČENÍ JEDNOU PRO VŽDY ČLOVĚKU NESTAČÍ MILIÓNY ZMRZACENYCH ŽIVOTŮ, MUČENÍ VĚZŇŮ, JUSTIČNÍ VRAŽDY,…. a pořád se najdou nový a nový co by si to chtěli zkusit znovu…

 

Jiří Hašek

2.3.2016

Podobný experiment tady běžel 40 let na celém území a moc to nefungovalo, po vyžrání dědictví našich předků, zdevastování přírody a hlavně po totální psychologické devastaci obyvatelstva soudruzi hodili ručník do ringu… Je to utopie, která nemůže ze zásady fungovat – pracovitý nebude dělat na lenocha a chytrý a schopný člověk nebude dotovat lempla !

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>