Vnášení kultury a umění na přípražský venkov

Štítky:

Dobrý den,

Realizuji postupně své dětské sny, kdy jsme sem jezdili na chatu, nejprve k dědovi a poté na svou vlastní, kterou však tatínek nikdy nedostavěl, ale věnoval se zahradě, která je nádherná.

Od narození jsem výrazně orientovaná na umění a to mne tu vždy velmi scházelo, až tak, že jsem se odtud vždy brzy těšila do pražského bytu, kde sice budu zavřená v malém koutku, ale obklopena svými knihami a budu si malovat, hrát na klavír a podobně.

Začala jsem domem, který jsem dostavěla ve změněném a ještě zvětšeném projektu – dle vlastních návrhů, s velkým ateliérem ve druhém poschodí. Ke všemu došlo až po smrti rodičů.

Stačili jsme se do domu nastěhovat i s bratrem, v domě jsem vytvořila galerii, když pak bratr náhle nečekaně zemřel. Jsem tedy poslední člen rodiny a pokračuji intenzivně v realizaci svých dětských snů, náš stavitel ve velkém ateliéru na zkosených stěnách vytvořil soustavy polic, do nichž vkládám obrovské množství z pražského bytu sem dovezených knih. Všude po domě je rozvěšené množství obrazů a další nové tvořím v ateliéru, jehož prostor umožňuje i velké formáty.

Začala jsem vydávat měsíčník, orientovaný na tento kraj, zaměřený především na výtvarné umění a literaturu, na pokračování tam uveřejňuji svou detektivní tvorbu, která ještě nevyšla tiskem. Knižně vydané je již dost rozebrané. Naskytlo se i využívání galerie – umělecké kavárny v centru Prahy, kde vedle možnosti vystavování obrazů i ve svých přednáškách či diskuzích o umění – vždy jednou za měsíc, odkazuji na svou galerii ve svém domě a svou další činnost.

Dost jsem se zatím finančně vyčerpala a mám finanční závazky, od nichž bych potřebovala odpomoct. Je třeba investovat do tisku, ještě k nějakým menším stavebním dodělávkám pro získání reprezentativního galerijního prostoru apod. Nabízím proto společenství zájemci o investici do umění, což může být i přímo koupí některých cennějších obrazů, ale nemusí – chápu, že investice do konkrétního umění je často problematická a investoři se jí mohou obávat. Popř. i cenné obrazy mohou posloužit pouze jako zástava, než bude možné vrátit investované finanční prostředky. Myslím, že vše by bylo na individuální dohodě. Jméno investora by bylo uváděno v tisku a jinde, prostě ve všech propagačních materiálech.

 

Byla bych ráda, kdyby se s tím dalo něco udělat a získal se zájemce.

Děkuji za pochopení.

Marie Pospíšilová

 

Kontakt:

PhDr. Marie Pospíšilová, umělecká historička

Galerie ROSEMARIE, IČ: 40834522, DS: FO,my8m3nd

Zahradní 367, 252 03  Řitka, tel. 777337687

e-mail: pansymarie@mariepospisilova.com

www.rosemarie.cz

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>