Co byste měli vědět o založení společnosti

Štítky:

Každého budoucího podnikatele čeká na samém začátku jeho podnikatelské dráhy základní krok, který nelze vynechat: založení společnosti. Zápis nové společnosti do obchodního rejstříku je prvním předpokladem k provozu každé obchodní společnosti.

Založení společnosti nebo firmy v České republice znamená časově i finančně náročný proces, během něhož začínající podnikatel může narazit na mnoho administrativních, právních i finančních úskalí.

Mezi nejčastější problémy, se kterými se začínající podnikatelé setkávají, patří nepřehlednost právního řádu, nedostatek informací potřebných při zakládání firmy, složitost podacího formuláře pro založení obchodní společnosti nebo třeba i riziko odmítnutí zápisu nové obchodní společnosti do obchodního rejstříku ze strany soudu. Při založení firmy s.r.o. nebo a.s. je zpravidla nutno navštívit až patnáct různých institucí a úřadů a doložit téměř dvacet žádostí, formulářů a dalších nejrůznějších příloh. Průměrná doba založení společnosti v České může dosahovat až 5 týdnů. Každá chyba zbytečně prodlužuje a prodražuje proces založení společnosti a oddaluje vlastní zahájení provozu firmy.

Z výše uvedených důvodů řada podnikatelů využívá službu, kterou nabízí naše společnost, tedy službu založení společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti na míru. Mohou tak zahájit své podnikání bez zbytečných komplikací a administrativní zátěže. Během procesu založení společnosti vyřídíme za klienta potřebné úřední náležitosti a zajistíme zápis nové firmy do obchodního rejstříku zpravidla do osmi dnů. Vyřídíme také potřebná živnostenská oprávnění či koncese a požadované registrace k dani z příjmu, DPH, srážkové dani apod.

„Založíme za Vás novou společnost s ručením omezeným na míru s nutností splatit základní kapitál z vlastních prostředků, novou akciovou společnost na klíč s nutností splacení základního kapitálu a.s. z vlastních prostředků nebo dokonce novou společnost s ručením omezeným na míru s naším kapitálem, bez nutnosti splácet vklad z Vaší strany“, nabízí Jakub Maur, jednatel Profispolečnosti.cz.

Naše společnost pro Vás zajistí veškerou administrativu potřebnou k založení společnosti, zejména:

  • sepsání zakladatelské listiny či společenské smlouvy formou notářského zápisu
  • rešerši názvu zakládané společnosti (prověříme, zda již není zaregistrována společnost se stejným nebo zaměnitelným názvem)
  • čestná prohlášení a podpisové vzory statutárních orgánů založené firmy
  • prohlášení správce vkladů zakládané společnosti
  • souhlas s umístěním sídla od majitele nemovitosti pro nově zakládanou firmu
  • vyřízení volných, řemeslných i vázaných živností či koncese pro novou firmu
  • obstarání výpisů z rejstříků nutných k založení společnosti – obchodního rejstříku, z rejstříku trestů, katastru nemovitostí apod.
  • ověření listin a podpisů nutných k založení firmy
  • podání návrhu na zápis společnosti do obchodního rejstříku
  • registrace nově vzniklé firmy k daním na finančním úřadě

Ceny za založení firmy na klíč uvedené na našem webu jsou vždy ceny včetně všech zákonných poplatků. Naši klienti, kteří si od nás zároveň se službou založení firmy objednávají také službu poskytnutí sídla pro svou novou společnost, mají ještě tu výhodu, že za založení firmy zaplatí pouze cenu zákonných poplatků, tedy vynaloží jenom takové finanční prostředky, jaké by na založení společnosti vynaložili, kdyby si ji zakládali sami.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>