Jak vybrat tiskárnu do malé kanceláře

Pokud provozujete malou kancelář a tisknete, kopírujete či skenujete stovky stránek měsíčně, vystačíte s multifunkční tiskárnou za cenu okolo 3 000 Kč. Nemáte-li na ni vyšší nároky, i v případě tisíců stránek se vejdete do 5 000 Kč.

Laserovou, nebo inkoustovou?

Moderní laserové tiskárny lákají na stále nižší cenu. Ovšem jejich provoz vyjde obvykle dráž. Posuďte sami: černobílá laserová tiskárna vyprodukuje stranu za 0,90 Kč (při 5% pokrytí), zatímco barevná inkoustová tiskárna za 0,60 – 0,75 Kč. To je zhruba 30% rozdíl v nákladech, přičemž v cenové relaci do 3 500 Kč pořídíte kvalitní zařízení obou typů.

Rychlost, maximální výtěžnost a další parametry výběru tiskárny

Obecně platí, že levné tiskárny jsou pomalejší. Multifunkční zařízení s pořizovací cenou okolo 1 000 Kč zvládnou vytisknout okolo 8 černobílých nebo 4 barevných stránek za minutu. Oproti tomu tiskárny za zhruba 5 000 Kč vytisknou za minutu už 35 stránek černobíle nebo 20 stránek barevně. Proto volte tiskárnu do své kanceláře i podle toho, jak rychlý tisk požadujete.

Zajímejte se také o maximální výtěžnost. Levnější tiskárny (přibližně do 2 000 Kč) mají doporučené zatížení okolo 500 stran za měsíc, což je zhruba 20 stran na pracovní den. Účtárnám a podobným provozům to nejspíš stačit nebude, ale už tiskárny za 3 000 – 5 000 Kč zajistí vytištění tisíců stránek měsíčně.

Samozřejmostí není ani wi-fi připojení tiskárny. Chcete-li tisknout z více počítačů, rozhlédněte se mezi zařízeními v cenové relaci od 2 000 Kč. Podstatná může být také značka tiskárny a technologie tisku.

Efektivita provozu nové tiskárny

Zvažte, zda budete tisknout pouze černobíle, nebo také barevně, a v tom případě se zamyslete i nad možností dokupování jednotlivých barev. Potom nebudete muset pořizovat celou sadu ve chvíli, kdy Vám dojde jedna barevná cartrige. Počítejte s tím, že levné tiskárny mají nákladnější provoz, proto zvolte takovou, u které jsou dostupné alternativní náplně.

Kvalitní náplně do tiskáren, ať už cartridge a náhradní náplně do tiskáren inkoustových, nebo tonery a barvy do tiskáren laserových, dnes seženete levně a podle svých požadavků. Náklady na tisk díky nim snížíte až o 70 %.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>