Kde nejrychleji zahájíte podnikání?

Štítky: ,

Podpora podnikání a zlepšování podnikatelského prostředí patří mezi charakteristické ryzy vyspělých zemí. Důležité je v této souvislosti zejména snižování časové, administrativní a finanční náročnosti založení nové firmy.

K velké smůle tuzemských podnikatelů trvá založení firmy v České republice průměrně 20 dní a podnikatel musí podstoupit hned 9 úředních procedur. Také proto funguje v Česku celá řada firem nabízejících prodej ready made společností.

Začínající podnikatelé z ČR tedy mohou mnohem snadněji a rychleji začít podnikat v zahraničí. A kde je to úplně nejsnazší? Nejsnazší a nejrychlejší založení firmy nabízí Nový Zéland. Tam stačí vyplnit on-line formulář v registru společností na webových stránkách Ministerstva pro ekonomický rozvoj, kreditní kartou zaplatit cca 10 dolarů a on-line zaregistrovat jméno obchodní firmy. Mailem přijde certifikát a podnik je založen.

Podle analýzy Světové banky hodnotící rychlost založení firmy skončila Česká republika na nelichotivém 140. místě.

Celkové podnikatelské prostředí je v ČR o něco lepší než vlastní začátek podnikání. Česká republika skončila na 65. místě.

Naše společnost nabízí založení offshore firem v dalších zemích, kde je zahájení podnikání také umožněno velmi rychle a i celkové podnikatelské prostředí v těchto zemích je velmi vstřícné. Průměrná doba doručení kompletní dokumentace k nové společnosti je 14 dní od podání Vaší žádosti. Důležité je, že dokumentace je samozřejmě použitelná před českými soudy i před českými správními úřady.

Offshore destinace, ve kterých naše společnost nabízí zakládání firem, jsou všeobecně označovány jako daňové ráje. Patří mezi ně Seychely, USA, Belize, Svatý Vincent a Grenadiny, Panama, Britské panenské ostrovy, Kypr, Itálie a Velká Británie. Daňová optimalizace ovšem není jediným cílem podnikatelů, kteří si pořídí společnost v offshore zemi. Podnikatelé zakládají své firmy v zahraničí také kvůli zachování anonymity vlastnictví a často zkrátka z důvodu přívětivějšího podnikatelského prostředí a transparentnější legislativy.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>