Kde získat peníze na realizaci vašeho podnikatelského snu?

Už dlouho máte v hlavě podnikatelský projekt, kterému byste se rádi věnovali, ale chybí vám volné finanční prostředky? V bance vám už ke všemu novou půjčku navíc neschválí? Taková situace je v tuzemsku stále častější, ale ještě vůbec nemusí znamenat, že nemáte šanci svůj vysněný byznys rozjet. Dnes se podíváme na dostupné alternativy úvěrů.

Dosáhnout na slušnou bankovní půjčku zkrátka není v dnešní době jednoduché, a to ani když máte pravidelný měsíční příjem. Někde vám půjčku banka neschválí vůbec, jinde se vám zase nebudou příliš zamlouvat smluvní podmínky, zúročení a poplatky. Jaké jsou tedy další možnosti k nastartování vašeho podnikání?

Jak vybrat vhodnou nebankovní půjčku?

Dostupnou alternativu nabízejí nebankovní společnosti, které se věnují zřízení nebo zprostředkování finančních úvěrů. Na českém trhu těchto společností operuje opravdu hojný počet – máte tak z čeho vybírat. Ne každý produkt se ovšem hodí na realizaci podnikatelského záměru – abyste tedy zbytečně neztráceli čas, bude dobré si nabídku trochu protřídit? Jak ale na to?

Na internetu najdete několik nezávislých srovnávačů. Jedny z hlavních jsou coolpujcky.cz a pujckyhned.cz, které pravidelně aktualizuji své databáze a přinášejí přehled o nejnovějších nabídkách bankovních i nebankovních institucí. Jednotlivé nabídky máte přehledně srovnané na jednom místě a snadno uvidíte, které pro vaše účely přicházejí v úvahu. Vytřídíte si například bezúčelové nebankovní půjčky hned na účet, které se na rozjetí podniku hodí nejvíce nebo třeba jen rychlé půjčky s online schválením. Profesionální srovnávače navíc evidují výhradně osvědčené a prověřené nabídky úvěrů – nemusíte se tak bát, že byste naletěli podvodníkovi.

Co jsou to P2P neboli sociální půjčky?

Spojení P2P (peer-to-peer; z angl. od osoby osobě) půjčky jste už nejspíše slyšeli. Jak už napovídá samotný jejich název, soukromé osoby tady půjčují jiným na nejrůznější účely. Několik lidí se poskládá na vaši žádost a zpravidla je to mnohem výhodnější než v bance.

Nejznámější P2P platformou v Česku jsou Zonky. Půjčky se tady dělí do 8 kategorií – podle rizikovosti od nejbezpečnějších s ratingem A++ až po ty nejrizikovější označené písmenem D. Pokud vaše žádost bude zařazena mezi rizikovější, úrok který zaplatíte bude samozřejmě vyšší. Ale stále výrazně nižší, než jaký byste získali u banky.

P2P tržiště jsou jako stvořená pro začínající podnikatele, právě na nich získává svůj kapitál každým dnem řada lidí. Přidáte se k nim i vy?

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>