Nemáte peníze na rozjezd podnikání? Půjčete si přes Evropský investiční fond

if

Začínající podnikatelé se velmi často potýkají s otázkou financování. Naštěstí není nutné chodit pro půjčku k rodině a přátelům, i banky totiž myslí na začínající businessmany. V jejich portfoliu se nachází takzvané startovací úvěry.

Ještě pár let zpátky představovali začínající podnikatelé pro banky velkou hrozbu. Na první pohled skvělý podnikatelský plán brzy krachl. Dnes je ale vše jinak, a to především díky Evropskému investičnímu fondu (EIF).

Evropský investiční fond pomůže v začátcích podnikání

Díky Evropskému investičnímu fondu mohou banky bez velkého strachu půjčovat i mladým lidem, absolventům, maminkám na mateřské a nováčkům ve světě businessu. V případě, že by došlo k neschopnosti splácet, pak veškerá rizika přechází na EIF.

Právě garance evropským fondem umožňuje podnikat i těm, kteří na rozjetí svého plánu nemají finance. Zpočátku jim tak postačí jen dobrý nápad a zapálení pro věc. Fond funguje od roku 1994. Díky EIF mohou nejen malé a střední podniky v členských zemích EU získat bankovní půjčky na rozvoj.

S EIF spolupracuje Komerční banka a Česká spořitelna

Součástí unikátního úvěrového programu od Evropského investičního fondu jsou i dvě české banky, a to Komerční banka a Česká spořitelna.

Profi úvěr Start pro začínající podnikatele

Komerční banka nabízí v rámci Profi úvěru Start až 1 000 000 Kč na rozjezd businessu. K vyřízení půjčky postačí pouze podnikatelský plán. Splatnost úvěru je 5 let a roční úroková sazba maximálně 9,9 %.

Firemní úvěr Start-up České spořitelny

Česká spořitelna půjčí v rámci Firemního úvěru Start-up až 650 000 Kč. Jedná se o neúčelový nezajištěný úvěr, který je možné splácet až 6 let. Výhodou je, že klienti mohou využít odložení splátek až o 5 měsíců. Roční úroková sazba činí rovných 9 %.

Půjčené peníze je možné využít na cokoliv, co souvisí s rozvoje podnikání, a to ať už se jedná o nákup materiálu, automobilu, vybavení kanceláře, pořízení strojů či vývoj technologie. Pro úspěšné získání úvěru je důležité mít dobrý podnikatelský plán. I právě proto banky nabízí konzultaci podnikatelského plánu se specialistou.

Na rozjezd pomohou i americké hypotéky a kontokorenty

Před příchodem startovacích úvěrů garantovaných Evropským investičním fondem, byly u začínajících podnikatelů oblíbené americké hypotéky, kontokorenty či mikroúvěry. Bohužel první zmiňovaná možnost není pro každého. Zapotřebí je doložit pravidelný příjem a ručit nemovitostí. Zároveň to rozhodně není nejvýhodnější a nejlevnější půjčka, kterou je možné na bankovním trhu sjednat.

V případě kontokorentního úvěru a mikroúvěru je možné si půjčit jen omezenou částku, a to většinou pouze do výše desítek tisíc korun. Avšak i toto jsou možnosti, které čerstvým businessmanům pomohou. Víte, jaké konkrétní lze nyní na bankovním trhu sjednat?

Česká spořitelna nabízí Firemní kontokorent ČS – Startovací. Banka garantuje snadné vyřízení bez zdlouhavé administrativy. Zároveň nevyžaduje k vyřízení dokládat daňové přiznání a nepotřebuje žádné zajištění. V rámci produktu je možné přečerpat účet do 50 000 Kč, avšak podnikatelé bez podnikatelské historie mohou jít do mínusu pouze 20 000Kč.

Využít lze i další nabídky v podobě Fio podnikatelského úvěru či neúčelového úvěru od Raiffeisenbank. V neposlední řadě Česká spořitelna rozjela také Inostart, což je program na podporu inovativních projektů. Pro snadné srovnání bankovních půjček určených nejen pro začínající podnikatele je možné využít http://www.pujcka.co.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>