Tepelné čerpadlo Mitsubishi Q Ton – svalovec šetrný k životnímu prostředí

Po 3 letech od uvedení do prodeje na světových trzích přichází tepelné čerpadlo Mitsubishi Q Ton i do České republiky. S ohledem na skvělý výkon a šetrnost k životnímu prostředí lze očekávat, že si přízeň provozovatelů velkých budov získá velmi brzy.

Mitsubishi Q Ton je tepelné čerpadlo se systémem vzduch/voda určené zejména pro komerční použití. Kromě toho, že toto zařízení vykazuje v porovnání s konkurence nadprůměrný výkon, je rovněž schopnost pracovat při venkovních teplotách do -25 °C, přičemž do teploty – 7 °C si toto tepelné čerpadlo uchovává nejvyšší možnou hodnotu COP (tj. stejnou hodnotu, které toto čerpadlo dosahuje při venkovních teplotách nad 0 °C)!

Pracant šetrný k životnímu prostředí

Jestliže ve Vás zmínka o systému vzduch/voda vzbuzuje obavy o využitelnosti v klimatických podmínkách České republiky, v případě tohoto čerpadla můžete zůstat naprosto klidní.

Teplený faktor Mitsubishi Q Ton činí 4,3 což je nejvyšší hodnota na trhu! Pokud jde o ohřev vody, toto tepelné čerpadlo spotřebuje o cca 75 % méně energie, než klasický elektrický bojler a je schopno ohřát denně až 100 000 litrů teplé vody na teplotu až 90 °C.

Pro svůj provoz využívá Mitsubishi Q Ton přírodní chladivo R 744, které má nulový potenciál poškozování ozónu. Provoz tohoto tepelného čerpadla rovněž znamená snížení emisí o cca 40 % v porovnání s plynovým ohřívačem.

Mitsubishi Q Ton dodává teplo do nemocnic, hotelů i sportovišť

S ohledem na svůj mimořádný výkon a šetrnost k životnímu prostředí se Mitsubishi Q Ton těší velké přízni podnikatelů z širokého spektra odvětví. Toto tepelné čerpadlo je tak využíváno pro vytápění bytových domů, restaurací, nemocnic, vysokých škol, kempů i hotelů (včetně těch nacházejících se v oblastech se zvýšenou ochranou životního prostředí).

Pokud Vám tedy není lhostejná cena tepla, kterou vynakládáte na provoz Vaší budovy, kontaktujte specialisty ze společnosti GT Energy z žádosti o posouzení tepelného čerpadla Mitsubishi Q Ton pro Vaše zařízení.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>