Víte, jak si vybrat vhodnou půjčku na podnikání?

Podnikání je stále vyhledávanější, jelikož může dát lidem nejenom možnost svobody, ale i možnost vydělat si celkem slušné peníze. U mnohých podnikatelských oblastí je ale nutné mít dostatečný kapitál pro rozjezd. Pokud nechcete investora, nebo si brát peníze od někoho z vaší rodiny, je možné si vzít klasickou půjčku. A jak vybrat tu vhodnou?

 Nemáte příjem, ani obrat?

Jak v segmentu běžných spotřebitelských půjček, tak i v segmentu podnikatelském hraje roli primárně vaše bonita. Mějte na paměti, že pokud nedoložíte své příjmy, jenom těžko vám jako začínajícímu podnikateli někdo půjčí. Maximálně to může být nebankovní půjčka ihned, která je známá minimálním prověřováním. Obvykle však nabídne jenom pár tisíc korun. Když ale nepotřebujete vysoké sumy, je možné si půjčit od několika poskytovatelů a peníze dát dohromady tímto způsobem. Pozor ale na několik možných rizik, jako je:

  • Krátká splatnost
  • Poplatek za prodloužení splatnosti
  • Vyšší úroková sazba

Raději nebankovní segment

Nutno říci, že i když za sebou nějakou finanční minulost máte, ne vždy budete úspěšní u banky. Ty nejenom že kontrolují mnoho různých věcí, ale je třeba mít na paměti i to, že začínajícím podnikatelům moc rády nepůjčují. A to ani ve chvíli, kdy můžete doložit předchozí příjmy ze zaměstnání. Proto je lepší zvolit spíše segment nebankovních půjček. V první řadě proto, že vám mohou nabídnout různé zajímavé možnosti. Dokonalým příkladem jsou i půjčky bez náhledu do registru. Pokud je zvolíte, můžete mít jistotu, že nebude brán v potaz ani jeden z nejznámějších registrů, kam se dnes řadí:

  • Solus
  • Klientský registr bankovních informací
  • Klientský registr nebankovních informací

Dále může mít nebankovní segment tu výhodu, že když přecházíte ze zaměstnání do podnikání, může vám postačit potvrzení o příjmu, díky kterému získáte peníze, které lze použít právě na rozjezd vašeho byznysu.

Provozní kapitál lze získat poměrně snadno

Podnikatelé mohou potřebovat peníze nejenom v souvislosti s rozjezdem svého podnikání. Velmi často může dojít k tomu, že nemají takzvaný provozní kapitál. Jedná se o finanční prostředky, které jsou použité například na nákup zboží, které je dále přeprodáno zákazníkům. I toto se dá řešit půjčkou. Pokud jako podnikatelé máte obraty, už by nemusela být problémem klasické podnikatelská půjčka, na jejímž základě finance získáte. A to i včetně těch účelových, jelikož právě potřeba provozního kapitálu patří mezi důvody, proč si podnikatelé půjčují.

Dále připomeňme ještě možnost číslo dvě, kterou jsme už lehce nastínili výše. Je spojena s tím, že na provozní kapitál se může hodit takzvaná rychlá půjčka do výplaty. Její získání je jak snadné, Tak je i velmi rychlé. Pokud nepotřebujete astronomické sumy, lze ji označit za v podstatě jasnou volbu, která nezklame.

Neúčelové půjčky lákají nejvíce

Ne vždy je nutné hledat přímo půjčky, které jsou určené pro podnikatele. Na závěr vám jako dobrý tip spojený s výběrem řekneme, že jako začínající podnikatelé můžete poptávat neúčelové, často spotřebitelské půjčky. Ty nabízejí jak nebankovní společnosti, tak je nabízejí i banky. Jejich výhodou je poměrně snadné získání, a hlavně potom i jistota toho, že není nutné dokládat účel použití. Poskytovatelům je tedy jedno, zda si za ně pořídíte něco pro osobní potřebu, nebo je následně vložíte do své nové firmy. I takto lze tedy rozjezd svého byznysu zajímavě financovat.

Potřebovat budete méně, než si myslíte

Na závěr připomeňme, že mnoho začínajících podnikatelů si myslí, že bude potřebovat astronomické částky. Opak je obvykle pravdou. Není vždy nutné mít největší ambice. Každou firmu lze rozvíjet postupně a pozvolna. Přepočítejte znovu data ve svém podnikatelském plánu, a rázem zjistíte, že poptávaná suma může být i o desítky procent menší, než jste si mysleli. A takovou už lze získat mnohem snadněji.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>