Zakládáte firmu?

Štítky:

Zakládáte-li firmu, může to znamenat založení společnosti, tedy zahájení podnikání jako právnická osoba, nebo taky pouze zápis fyzické osoby – OSVČ – do obchodního rejstříku. Firma totiž není úplně to samé, co společnosti. Firma je zkrátka chráněný název Vašeho podniku, ať už podnikáte jako OSVČ, nebo jako společnost.

Pokud ale podniká fyzická osoba nezapsaná do obchodního rejstříku, nemá firmu, podniká pouze pod svým jménem a příjmením.

Založení firmy může mít podobu založení společnosti nebo koupě hotové společnosti. Založení společnosti v ČR je poměrně náročný proces jak po administrativní stránce, tak po stránce časové.

Pokud si podnikatel troufne na založení firmy svépomocí, musí sepsat zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu, zajistit sídlo společnosti, vyřídit si na úřadě živnosti, složit základní kapitál, podat návrh na zápis společnosti do obchodního rejstříku, registrovat firmu na finančním úřadě a případně i na dalších úřadech a převést peníze základního vkladu na běžný účet.

Pro začínajícího podnikatele je výhodné využít poradenských služeb společností, které se na zakládání firem specializují a které svou pomocí dokážou podnikateli ušetřit nejen čas, ale i peníze.

Podnikatelé, kteří potřebují zahájení provozu své firmy urychlit, mohou koupit společnost už hotovou, tzv. made společnost. To je společnosti, která už je založena, má své sídlo i svůj název, pod kterým je zapsána v obchodním rejstříku, má přidělení IČO, může mít dokonce vyřízené volné živnosti nebo být přihlášena jako plátce DPH. Její největší výhodou je fakt, že má složený základní kapitál a jejím jménem je možno začít jednat okamžitě. V rámci převodu této ready made společnosti na nového majitele je samozřejmě možno provést v obchodním rejstříku i případnou změnu názvu firmy i jejího sídla.

Založení firmy ve spolupráci s profesionály ze specializované společnosti je snadné, rychlé i finančně výhodné.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>