Jak je to s registry firem v zahraničí?

Štítky: ,

Různé země přistupují ke zveřejňování informací ze svého národního obchodního rejstříku nebo registru firem rozdílným způsobem. V některých zemích je informační politika týkající se údajů o firmách velmi otevřená a dokonce někde je umožněn i on-line přístup, jinde je naopak dodržována přísná diskrétnost. Národní registry některých členských zemí EU jsou přístupné prostřednictvím Obchodního rejstříku Evropské Unie. V některých případech je ovšem přístup do registrů zřízen prostřednictvím komerčních firem a je tedy zpoplatněn.

Ty země, které své národní obchodní registry veřejně nezpřístupňují, umožňují majitelům – akcionářům a manažerům firem, které zde mají registrované své sídlo, aby zůstali v anonymitě.

Mezi daňové ráje, které svůj obchodní rejstřík nezveřejňují vůbec, patří Seychely, Belize nebo Britské Panenské Ostrovy. Jména akcionářů a manažerů zná pouze registrační agent. Panamský rejstřík firem není veřejně přístupný, jména akcionářů jsou známa pouze registračnímu agentovi, plná jména manažerů jsou však povinně uvedena ve stanovách společnosti včetně adres. Na Svatém Vincentu a Grenadinách rejstřík firem není veřejně přístupný. Ve všech těchto zemích lze ovšem anonymitu pravých vlastníků zajistit rovněž, a to prostřednictvím tzv. nominee služeb. V USA je rejstřík firem částečně veřejný a na Kypru a ve Velké Británii jsou registry firem přístupné zcela veřejně.

Se zřizováním společností v daňových rájích mají velké zkušenosti např. experti z firmy Valian.cz s.r.o., na které je možno se obrátit se žádostí o nezávaznou konzultaci. Podle výsledků konzultace pak pro klienta tato firma založí offshore společnost přesně podle jeho konkrétních potřeb.

Napsat komentář

Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>